Будівельні матеріали, за якими майбутнє: геополімербетон та бетон, здатний самоочищатися

    242

    Під час виробництва бетону генерується дуже велика кількість СО2. Сьогодні приймаються стандарти, націлені на зменшення викидів. Якщо подібне рішення буде прийняте щодо цементних заводів, вони втратять можливість виробляти клінкер. У такому випадку альтернативою стане виробництво нового виду бетону.

    Розглянемо принцип виробництва клінкеру. В піч завантажується сировина та паливо. Суміш горить за високої температури, внаслідок чого генерується велика кількість СО2. По закінченню термічної обробки виробник отримує сплавлені шматки, які після охолодження до 100-140 градусів змелюються в порошок. Цей порошок і є цементом.

    Зараз прослідковується тенденція до зменшення в цементі частки матеріалів, які пройшли термічну обробку. Раніше їх міняли на цеоліт, вапняки. Сьогодні ж з’явилося таке поняття, як геополімербетон. В ньому взагалі немає цементу. Він замінений на шлак та домішки іншого типу. Попри відсутність цементу, використовуючи такий матеріал, можна зробити бетон, який за міцністю не буде поступатися класичному варіанту. Для цього потрібно підібрати вдалу комбінацію домішок та правильно вибрати активатор.

    Деяким виробникам уже вдалося отримати «органічний» бетон, який можна використовувати для виготовлення залізобетонних конструкцій. Очікується, що новий матеріал буде не таким вразливим, як класичний цемент. Він матиме стійкість до впливу агресивного середовища: лугів та кислот. Геополімербетон можна буде використовувати для будівництва сховища кормів, колекторів водоочисних споруд, конструкцій для очисних станцій.

    Компанія «Ковальська» планує розпочати розробку даного матеріалу до кінця 2020 року.

    Бетон, який здатен самоочищатися

    Якісний бетон повинен не бруднитися з часом, не втрачати колір та структуру. Таким вимогам відповідає фотокаталітичний бетон.

    Існує теорія: можна створити бетон, на поверхні якого будуть відбуватися фотокаталітичні реакції. Вони сприяють розщепленню забруднень. В світі вже є приклади використання подібного матеріалу: була виготовлена тротуарна плитка з фотокаталізаторами. Вона використовується як екологічний елемент, адже тротуар знижує вміст вуглекислого газу в повітрі.

    Проблема в тому, що виміряти ефект від фотокаталізаторів дуже складно. Це робить винахід неоднозначним. Фотокаталізатори – розповсюджені компоненти: наприклад, оксид титану використовується і в бетоні, і в кремах для обличчя. Але у нього є великий недолік: одна з форм оксиду титана є токсичною. Перед використання того чи іншого фотокалатізатора потрібно проводити масштабну науково-дослідну роботу.

    ІТЦ групи «Ковальська» планує розпочати роботу в цьому напрямку. Перший об’єкт дослідження – біла бруківка, що через деякий час брудниться, і потрібно продовжити її експлуатаційний термін.

    Вікторія Співак, директор ІТЦ, сказала наступне: «Якщо нам удасться створити безпечний матеріал, здатний самостійно очищуватися, ми поставимо перед собою наступну мету – розробити бетон, який поглинає з повітря вуглекислий газ».

    Компанія «Ковальська» уже зараз демонструє відмінні результати у виробництві бетону. Матеріал виробляється з використанням власної сировинної бази. Тобто промислово-будівельна група може гарантувати високу якість компонентів. Бетон виробляється на заводах з високим рівнем автоматизації: вплив людського фактора мінімізований. Кожен покупець може перевірити якість матеріалу, скориставшись сервісом «Веб-контроль».

    Бетону від компанії «Ковальська» довіряють, детальніше тут: 60% об’єктів Києва зведені з використанням даного матеріалу!