Кандован – дивне місто-термітник в Ірані

421

Термітник – зразок абсолютно чужої людині архітектури, який став прообразом сотень фантазій на тему підступних розумних комах. Але, виявляється, у подібних будівлях можуть жити не тільки комахи, а й звичайні люди!Зустрічайте: іранське село-“термітник” Кандован, народжене з вулканічного попелу.

Село Кандован (Kandovan) знаходиться на північному заході Ірану, і це відома пам’ятка тутешніх місць. Кам’яні конуси, які роблять містечко схожим на термітник, з’явилися в незапам’ятні часи самі собою, а вірніше – під дією внутрішніх сил Землі.

Місцевим жителям залишилося тільки вселитися в химерні кам’яні стовпчики і печери, і не надто відсвічувати. Справа в тому, що кандованци вважають: їх містечко виник 700 років тому, після поспішної втечі місцевих жителів від монгольської навали. Якщо це так, то все зрозуміло: будинки-“термітники” (або, як їх називають самі кандованци, вулики) – кращий притулок
А ще будівництво будинків-термітників в печерах не позбавлене сенсу і з сучасної точки зору: у них взимку тепло, а влітку прохолодно завдяки пористій структурі породи. Напевно, тому такі міста будують і в інші країнах – згадати хоча б будинки з каменя в Монсанто.

За сім століть жителі кам’яного міста непогано облаштувалися: термітники обросли прибудовами, комірками, хлівами … Однак свого дивного вигляду місто не втратило. Туристи із задоволенням приїжджають подивитися на Кандован, в тому числі і наші співвітчизники: містечко розташоване недалеко від азербайджанської кордону.

Кандован - дивне місто-термітник в Ірані (1)

Кандован - дивне місто-термітник в Ірані (2)

Кандован - дивне місто-термітник в Ірані (3)

Кандован - дивне місто-термітник в Ірані (4)

Кандован - дивне місто-термітник в Ірані (5)

Кандован - дивне місто-термітник в Ірані (6)• не пропусти• магазин

• новини партнерів