Ім’я Ніколи Тесли неоднозначне, хтось називав його генієм, що випередив свій час, а хтось банальним шахраєм і фантазером. Ви маєте право самі вирішувати, ким же була ця людина насправді. Ми пропонуємо вам добірку найяскравіших ідей Ніколи Тесли, частина яких була прийнята «на озброєння», а частина так і залишилася безвісною, але має величезний потенціал, якщо правильно підійти до досліджуваної проблеми.
1. Космічні промені і їх використання
Тесла дуже щільно займався ідеєю використання космічних променів. Зокрема, це був один з найпривабливіших, на його думку, способів освоєння вільної енергії. Незважаючи не думку сучасних учених, що даний напрямок є лженаучним, Нікола, свого часу, навіть запатентував пристрій перетворення іонів в корисну енергію. Ось тільки цей механізм так і не з’явився на світ.
2. Бездротова передача електроенергії за допомогою електродинамічної індукції (котушки Тесли)
Винахідник мріяв створити бездротову систему передачі електроенергії по всій планеті. Для цього необхідно було встановити спеціальні вежі з котушками Тесли. Вчений навіть демонстрував свою розробку наочно і встиг побудувати одну таку вежу. Але спонсори закрили проект, коли дізналися, що Тесла планує роздавати електроенергію абсолютно безкоштовно.
3. «Мийка і зарядка» холодним вогнем
Під холодним вогнем мається на увазі контакт людини з електричним струмом (змінний), під напругою приблизно 2,5 мільйона вольт. Сама людина в цей момент повинна стояти на пластині з металу. Холодний вогонь в буквальному сенсі заряджав людину і очищав шкіру набагато краще звичного купання з миючими засобами гігієни. Ідея так і залишилася в минулому.
4. Гіперпросторовий осцилятор (тесласкоп)
За допомогою цього приладу, за словами Миколи Тесли, він кілька разів входив в контакт з інопланетними формами життя, а також міг перетворювати космічні промені в корисну енергію. Своєрідний передавач енергії, без абсолютного обліку відстані. Фактичних доказів існування тесласкопа немає.
5. Промінь смерті
Відомо, що сам винахідник був пацифістом і чимало часу витратив на ідею створення так званого променя смерті, здатного вистрілювати променем енергії на сотні кілометрів. При цьому, за словами Тесли, промінь легко б збив будь-який літак, розплавивши його двигуни. Необхідна для реалізації пара мільйонів доларів так і не була знайдена у інвесторів.
6. Магнітні хвилі, як засіб управління погодою
Етнічний серб був упевнений, що за допомогою радіохвиль можна локально впливати на магнітне поле нашої планети, ніж впливати на погодні умови. У Тесли було чимало зареєстрованих патентів на дану тему.
7. Рентгенівська гармата
Використовуючи напрацювання Рентгена, Нікола довго працював над створенням рентгенівської гармати. Активну допомогу винахіднику в цьому надавав письменник Марк Твен. Але пробити, створену вченим конструкції, не вдалося навіть аркуш паперу.
8. Змінний струм
Мабуть, це одне з найголовніших відкриттів цього вченого. Коли Тесла співпрацював з Едісоном, який відкрив постійний струм, «майстер» пообіцяв «учневі» $ 50 тисяч, якщо той поліпшить його ідеї і вирішить поточні проблеми. Тесла відкрив змінний струм і проблеми вирішилися. Але Едісон не дотримав слово. Більш того, він довгий час намагався спростувати правильність ідей Тесли і всіляко його дискредитував. На жаль, не вийшло.
9. Штучне освітлення планети
Ідея полягала в тому, щоб пострілом пучка ультрафіолетової енергії в верхні шари атмосфери, «змусити» світитися частки газів, подібно полярному сяйву.
10. Осцилятори Тесли
Цей винахід ледь не позбавив життя відомого винахідника. Під час тестування, Ніколі довелося власноруч зруйнувати свій винахід, перш, ніж він виявився б під руїнами будівлі, де проводився експеримент. Ідея осцилятора полягала в створенні резонансу, під час збігу частот коливань механічної системи (осцилятора) і природної частоти вібрації атомів.