Що робити, коли не вистачає мотивації та натхнення

1090

З настанням весни всі навколо набудовують планів, так, ніби це їх найбільший в житті понеділок і початок нового року разом узяті, а ви ще знаходитесь у зимовій сплячці? Можливо, у вас просто такий період в житті, коли немає натхнення братись за нові плани. Це не означає, що потрібно залишатись на лавці запасних і споглядати за звершеннями інших. Можливо, вас потрібно пошукати джерело, з якого ви будете набиратись мотивації йти до нових вершин.

Чому потрібно боротись із відсутністю мотивації?

Здавалося б, що тут такого? Не завжди ж ви повинні викладатись по максимуму і бути енергійним та вмотивованим. Але якщо такий розслаблений стан затягнеться надовго, то ви ризикуєте прокинутись одного ранку без розуміння того, навіщо вам сьогодні вставати з ліжка. В такому випадку, повернутись до звичного ритму життя буде значно складніше.

Як боротись із відсутністю мотивації?

Хороші звички — кращий спосіб привести до ладу власне життя. За один день ви його не зміните, але можна впровадити покроково декілька корисних звичок.

Відновіть закинуті раніше заняття спортом. Якщо вам не цікаво ходити в спортзал і ви не любите бігати — знайдіть цікаву альтернативу. Наприклад, танці — це цікаве хобі, яке містить у собі фізичні навантаження та піднімає настрій.

Змініть декілька звичок в побудові власного раціону та ритму. Вставайте не 30 хвилин раніше, аби встигнути спокійно поснідати. Якщо вам шкода цієї частинки сну — лягайте спати раніше. Засиджування за телевізором чи комп’ютером до ночі призводить до переїдання і в результаті людина зранку почувається втомленою, слабкою і не здатною швидко братись за справи.

Складіть список справ, які ви маєте виконувати протягом дня/тижня і повісьте на стіні чи на холодильнику. Намагайтесь його дотримуватись. Це допоможе впорядкувати думки і не нехтувати справами через відсутність мотивації. Але не складайте планів на 2 тижні/місяць — це занадто великий термін, особливо для невмотивованої людини. За тиждень в один день щось може піти не так і ваш список більше не працюватиме. Аби список вам допомагав — він має бути актуальним.

Чому потрібно боротись із відсутністю натхнення?

Йдеться не про натхнення писати геніальні твори чи малювати картини, а про натхнення, яке нас штовхає без зайвих зусиль виконувати щоденні справи. Якщо ви довго не маєте натхнення до своєї роботи і ходите туди без задоволення, змушуючи себе силою, то буде просто неможливо вибратись із цього замкнутого кола із відсутності мотивації, настрою і сил. Якщо у вас немає натхнення ходити в спортзал, а ви це робите через силу, змушуючи себе щоразу, то при найменшому коливанні вашого рівня мотивації — ви закинете ці тренування якнайдалі. Йдеться про те, що людина має навіть буденні свої справи робити із натхненням.

Як боротись із відсутністю натхнення?

Нове хобі — чудове джерело для натхнення. Якщо у вас є давнє бажання спробувати гончарську справу чи розпис пряників, але ви ніколи не наважувались і відкладали, то зараз саме час. Елемент чогось нового та цікавого у вашому житті зробить буденність цікавішою. А можливо, методом проб, ви знайдете нове постійне захоплення, якого вам раніше не вистачало.

Спілкування з друзями — також чудовий спосіб віднайти натхнення. Навіть якщо зараз у вас немає сил та настрою когось бачити — це неодмінно зміниться. Розповівши про свої складнощі, ви відчуєте полегшення і емоційну розрядку, а також отримаєте підтримку і поради від близьких людей. А спільні плани на майбутнє дадуть вам натхнення відновити звичний ритм життя.

Перезавантаження

Можливо, відсутність мотивації та натхнення зумовлена тим, що ви просто перевтомились та не маєте сил на весняне перезавантаження. В такому разі не спішіть додавати у свій список справ ранній підйом, спорт і нові хобі. Зробіть це все лише після того, як відпочинете, та відновите власні сили. Виділіть вихідні на 9 годинний сон, гарячу ванну і легкі фільми із улюбленою стравою під боком. І коли відчуєте, що позбулись втоми — беріться за нові звершення.

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua

Поділись• не пропусти• магазин

• новини партнерів