Порошенко назвав ТОП-6 улюблених українських книг 2017 року

280
Підпишись на нашу сторінку у ФБ

Президент України Петро Порошенко оприлюднив свій рейтинг найкращих книжок, які він прочитав 2017 року. Що ж читає глава держави?

Петро Порошенко додав, що через напружений робочий графік часу на читання залишається дуже мало. Проте він таки виділив серед придбаних на “Книжковому Арсеналі” новинок п’ять найкращих українських книг, які варто прочитати.

Це цікаво: Порошенко назвав улюблені українські пісні 2017 року

Ось ТОП-6 книг 2017 року за версією Петра Порошенка:

“Мустафа Джемілєв. Незламний”, Севгіль Мусаєва та Алім Алієв

Мустафа Джемілєв. Незламний - фото 218922

Коментар Порошенка: “Це не біографія в класичному розумінні. Крізь призму життя лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва показано долю кримських татар і боротьбу нації за вільне життя, а також сьогодення і проблеми, з якими стикаються кримські татари після анексії Криму”.

“Любомир Гузар. Хочу бути людиною”, Катерина Щоткіна

Любомир Гузар. Хочу бути людиною - фото 218923

Улюблена цитата Порошенка з книги: Усе, що нам треба, – довести справу до кінця. Закінчити революцію. Зламати хребет радянській системі… Зламати її в корені, по суті – у системі суспільних відносин, освіти, державній системі, у словах, думках і вчинках. Зробити людську гідність мірою всіх речей. І тоді революція буде завершена – і Революція гідності, і Євромайдан, і Помаранчева Революція, і Революція на граніті. Тому що це стало би торжеством тих цінностей, на яких виростала європейська цивілізація, – цінностей християнських, які ставлять на перше місце людину як Образ і Подобу Божу”.

“Війна з Росією”, Річард Ширрефф (переклад Лариса Лебеденко, Раїса Ладохіна)

'Війна з Росією' - фото 218924

За словами президента, книга розвіює міф про те, що Захід намагається домовитися з Росією, не враховуючи інтересів України, та наочно показує, до чого слід бути готовими у відносинах з Росією.

“Цивілізація. Як Захід став успішним”, Ніл Ферґюсон

Цивілізація. Як Захід став успішним - фото 218925

Масштабне історико-економічне дослідження про те, як Європі вдалось стати центром світової цивілізації. Улюблена цитата ПП з книги: “Хто засуджує “європоцентризм”, так наче той є якимось неприємним упередженням, наражається на проблему: наукова революція була, згідно з будь-яким науковим мірилом, цілковито європоцентричною”.

“Шевченко від А до Я”, Леонід Ушкалов

Шевченко від А до Я - фото 218926

У цій книзі Порошенкові дуже імпонує мистецький погляд на Шевченка передусім як людину, не лише митця: “це світлі та життєствердні замальовки про великого українця, сповнені світла, радості, віри й надії, ця книжка підтверджує, що наша спадщина таїть у собі величезні скарби і варта того, щоб до неї повертатись”.

“Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics”, Євген Нікіфоров, Лізавета Герман та Ольга Балашова

Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics - фото 218927

Коментар Порошенка: “Ще одне мистецьке видання, яке рекомендую хоча б переглянути. Тут зібрані фото монументальних мозаїк, які стали артефактами радянських часів. Важливе свідчення епохи, яка відходить у небуття”.

Поділись

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ


• не пропусти• магазин

• новини партнерів