Полтавська вишиванка: неймовірні візерунки “білим по білому”

5203

Україна завжди славилася своїми ремеслами, зокрема унікальною вишивкою. Це й не дивно, адже кожен регіон має свої неповторні візерунки, символи, традиційні кольори вишивки.

Оригінальною, ніжною та “легкою” є вишивка білим по білому, яка сьогодні набуває все більшої популярності.

Вишивка білими нитками по білій тканині виникла на Полтавщині, а саме у селищі Решетилівка, і стала “візитною карткою” цього краю. З часом ця неймовірна вишивка поширилася іншими регіонами України: Чернігівщиною, Слобожанщиною, Прикарпаттям тощо. Біла сорочка вишита білими нитками завжди була святковим вбранням, а одягали її як жінки, так і чоловіки.

Ще здавна такий вид вишивки асоціювався із неповторними морозними узорами. Дійсно, такі вишиті візерунки є надзвичайно витонченими. Зважаючи на техніку виконання, вишивка білим по білому, або як її ще називають, вишивка біллю, є однією з найскладніших.

Сорочку з такою вишивкою створювали декількома техніками, а саме виготовлення потребувало багато часу. Характерними техніками полтавської вишивки є лиштва, лічильна гладь, зерновий вивід, солов’їні вічка, мережка тощо. Кропітка праця – це не лише процес вишивання, але й вирізування. Саме за допомогою останнього у тканині утворювались отвори різного розміру, що робило вишиванку ще цікавішою та унікальною. Як правило, у вишиванках полтавського регіону, поєднували геометричний та рослинний орнамент.

Автор Юля Козлик, для folkmoda.net• не пропусти