В Україні є власні єгипетські піраміди

4712

В Україні є власні єгипетські піраміди, причому їх поява нерозривно пов’язана з самим Єгиптом, адже ті, хто їх побудував, були натхненні цією країною і її традиціями. Також у нас є три піраміди, які, за твердженнями їх творців, мають унікальну цілющу властивість і здатні вилікувати від багатьох недугів.

До речі, Україна – рекордсмен за кількістю пірамід в Європі. У Полтавській області знаходиться дві (їм більше за 130 років). Звичайно, їх розмірами далеко до усипальниць фараонів, але це також родові склепи, та й доля цих споруд багато в чому схожа з їх єгипетськими прототипами.

Столітні піраміди в Полтавській області

114
Перша з пірамід знаходиться в с. Комендантівка Кобеляцького району, Полтавської області. А звели її тут за наказом морського офіцера Олександра Білевича, який також був учасником російсько-турецької війни. За службовим обов’язком він неодноразово бував в Єгипті і перейнявся місцевою культурою. Особливо його вразили усипальниці фараонів. Так Білевич став першим, хто привіз цю традицію в Україну.

У 1864 році Білевич приступив до будівництва. Він планував звести 15-ти метрову піраміду з масивних гранітних блоків, здобутих в місцевому кар’єрі. Їх повинні були доставляти наверх за допомогою дерев’яних жолобів. А щоб надати конструкції міцності і довговічності, змушували вапняний розчин на яєчних білках і свіжій крові домашньої худоби.

Будівництво тривало 13 років.

Усипальниці Софії

Вчені вважають, що спочатку піраміда замислювалася як церква, але в 1877 році раптово померла обожнювана дружина офіцера – Софія, і він вирішив зробити з піраміди усипальницю. А в 1915 році тут поховали і самого Олександра Білевича.

Цю піраміду місцеві жителі називають Софіївській церквою. Вона складається з трьох ярусів, з’єднаних між собою звивистою складною системою коридорів і підземних ходів. На нижньому знаходиться склеп, де і знайшли свій останній притулок Олександр і Софія Білевичі. На першому поверсі проходили служби – тут розташувався вівтар та іконостас, а другий служив дзвіницею. На верху споруди встановили православний хрест.

Подібно єгипетським пірамідам, доля усипальниці Білевичів була трагічною. У повоєнні роки її розграбували, частково зруйнували і влаштували тут склад хімікатів. І лише на початку 2000-х місцевий підприємець зацікавився долею піраміди і вирішив її відреставрувати. Тепер до неї приїжджають туристи і захоплено слухають про непросту і цікавої історії цієї споруди.

Піраміда Закревських

28
Усипальниця Закревських також у формі піраміди заввишки 9 метрів розташована в селі Березова Рудка Пирятинського району тієї ж Полтавської області. Її побудував відомий поміщик і цукровий магнат Ігнатій Закревський.

Династія Закревських була широко відома далеко за межами не тільки Полтавщини, а й України. Інтелігентне панство, серед яких було чимало військових, дипломатів, прокурорів і поміщиків.

При імператорі Олександрі III Ігнатій Платонович служив послом в Єгипті і не втомлювався захоплюватися величчю і загадковістю цієї країни.

У 1989 році, повернувшись з далекого відрядження, він вирішив звести піраміду-усипальницю над могилою батьків. До справи він підійшов дуже серйозно.

Грані споруди чітко збігалися зі сторонами світу, як це було і в єгипетських пірамідах. Вхід в сімейний склеп родини Закревських охороняла статуя богині Ізіди – символ сімейної вірності і захисниця мертвих. Вік скульптури становив понад 2 000 років, а сама вона була спеціально доставлена з Єгипту.

Усередині піраміда була розписана цитатами з Біблії з одного боку і єгипетськими фресками – з іншого. Стіни споруджені із силікатної цегли і покриті шаром цементу, що імітує плиточне облицювання. Всередині каплиці по центру знаходився вівтар і склеп з чотирма арками і великим кам’яним хрестом в центрі, і ще одним, залізним – зверху.

Відразу після закінчення будівництва піраміди Гнат Закревський помер. Дочки поховали батька в родовому склепі.

Але в 1917 році спокій навіки спочилих Закревських був порушений. Піраміду розграбували, статую викинули, фрески знищили, а тіла представників династії викинули в канаву і, лише завдяки голові «червоних» слідопитів Надії Стеценко, Закревських потайки перепоховали.

Прийшов час послужити піраміді складом молочної продукції. Температура в приміщенні сприяла збереженню швидкопсувних продуктів.

Друга хвиля наруги над усипальницею Закревських припала на 80-ті минулого століття. Місцева влада вирішила, що вона просто не вписується в місцевий пейзаж. Усипальницю б точно знесли, але… Прийшов час містики. Спорудження не піддавалося жодній руйнівній силі. Навіть бульдозеру. Містика, чи вапняний розчин на жовтках і свіжій крові, але усипальниця стоїть досі.

36

Поруч з пірамідою знаходиться парк і родовий маєток Закревських. Колись легендарний Гребінка написав слова всім відомого романсу “Очі чорні”. А влітку 1843 року він привіз до Закревських самого Тараса Шевченка, який був абсолютно зачарований Ганною Закревською. Після цього візиту український поет не раз приїжджав в гості до господарів в 1845-1846 рр. В один з таких візитів він намалював портрети подружжя.

Сучасні українські піраміди

44
Нещодавно в селі Кіндрівка неподалік від Кременчука з’явилася ще одна 6-метрова піраміда. Її побудував місцевий житель Володимир Марковський, повністю скопіювавши знамениту піраміду Хеопса, але в мініатюрі. До речі, на будівництво ентузіаст витратив всього рік, а сама піраміда обійшлася йому в 10 000 грн. Чоловік стверджує, що при будівництві він не використав жодного цвяха. А звів він її для того, щоб дослідити вплив конструкції на людину і вивчити її позитивний вплив на здоров’я людей. Він упевнений, що його піраміда здатна зцілювати і гармонізувати простір.

А ось на території обласного госпіталю для інвалідів війни у Вінниці стоїть лікувальна гранітна піраміда, куди пацієнтів направляють на процедури навіть самі лікарі. На її створення пішло 250 тонн граніту. Один з авторів цього незвичайного проекту запевняє, що піраміда накопичує космічну енергію. Навколо неї також створюється особливе поле, що сприятливо впливає на конкретні органи. Щоб людям було легше зрозуміти, що і де лікувати, навколо споруди розташовані лавки з інструкціями.

У минулому році в місті Галич Івано-Франківської області місцевий пасічник Віктор Білаш побудував «бджолопіраміду». Автор цієї незвичайної споруди запевняє, що в Україні немає аналогів його витвору. Сама піраміда строго орієнтована на сторони світу. В її будівництві також не було використано жодного цвяха. Її зводили спільно з біоенергетиками і пірамідологами, щоб максимально грамотно втілити свій задум у життя. Висота споруди становить 3,8 м.

Джерело: weloveua