Острів Джарилгач – оазис дикої природи посеред Чорного моря (фото, відео)

19494

Хоч сьогодні Джарилгач лише набуває популярності серед туристів, його вже називають українськими Мальдівами. Це місце – для тих, хто цінує спокій і тишу, а час, проведений на одинці з природою, вважає найкращим відпочинком.

Тут немає готелів, санаторіїв, та і взагалі будинків. Тут лише м`який, наче килим, білий пісок, що є рідкістю для чорноморського узбережжя, переважно засипаного галькою. А ще – дивовижно прозора, чиста вода, що розділяє білий берег і глибоку синь морських хвиль. Це не пустеля, а справжній оазис із зеленими деревами, травами і лиманними прісними озерами.

0

Острів-коса

Джарилгач є найбільшим островом в Україні та Чорному морі взагалі. Його назва походить з тюркської мови, де дослівно означає «Випалений ліс» або «Обгорілий ліс». Античні джерела свідчать, що здавна територія була повністю покрита лісами.

Острів Джарилгач належить до Національного природного парку «Джарилгацький». Територія парку, що займає 10000 га, входить до водно-болотного угіддя міжнародного значення. З одного боку острова-піщаної коси знаходиться море, з іншого – затока.

Берег острова – домівка сотень видів тварин: від диких оленів до болотних черепах. А у найближчих метрах моря можна побачити величезних крабів, дельфінів та морських свиней. Те, що на острові живуть дикі тварини, можна зрозуміти за слідами кабанів, що видніють на піску довкола невеличких озерець-водопоїв. А якщо пощастить по-справжньому – побачите навіть стрибки дельфінів, що мокрими спинами раз-у-раз виринають із води.

Особливістю клімату острова є наявність у всі пори року сильних вітрів. Взимку вони бувають штурмовими. Та у час літньої спеки легкий прохолодний вітерець лише робить відпочинок на пляжі ще приємнішим.

Жити як Робінзон Крузо

Тут повністю заборонено будівництво, тому навіть навіси від сонця людям часто замінюють невисокі дерева. А працівники служби Державної охорони щодня дбають про дотримання правил поведінки у національному природному парку та підтримують статус острова як куточка незайманої природи.

Потрапити на Джарилгач можна єдиною дорогою – через море із Скадовська. Звідти регулярно курсує пасажирський катер. Якщо відпочинок на острові сподобається вам настільки, що захочеться залишитись ще на день-два – приготуйтесь до ночівлі у наметі.

Ширина острова в тому місці, куди привозять туристів – всього 5-6 кілометрів. Та на протилежному кінці Джарилгач значно привабливіший: глибша вода і ще чистіші пляжі. І не обов`язково перетинати його пішки – для цього є авто, які по бездоріжжю перевозять всіх охочих.

Ейфелів маяк

Єдині будівлі на острові – два маяки, які є своєрідними символами Джарилгача. Старішому із них вже понад 100 років. Про маяк розповідають цікаву історію, ніби конструктором його є той самий Олександр Гюстав Ейфель, який побудував знамениту Ейфелеву вежу. Замовлення пана Скадовського виконувалось у Парижі.

«Маяки Джарилгача» – так називається один із екскурсійних маршрутів, які пропонують туристам у національному парку.

Для тих, хто зібрався в дорогу:

Місце знаходження:
Херсонська область, Скадовський район.

GPS:
GPS: 46°0’47”N 33°3’51”E

Контакти:
Тел: (05537) 5 – 25 – 80
Сайт: nppd.hol.es

Поради бувалого мандрівника:
Острів чудово підходить для підводного плавання, тому прихопіть з собою відповідне спорядження. А ще тут можна рибалити. Прибережні води Джарилгача не надто глибокі, тому сміливо можна їхати на відпочинок з дітьми.

автор Надія Понятишин спеціально для vsviti.com.ua

Дорогою через Чорне море
Дорогою через Чорне море

1c4d3fa-kherson-0974

фото: skad.name
фото: skad.name
фото: skad.name
фото: skad.name

38605074

фото: uatravel.org
фото: uatravel.org
фото: Capbomba
фото: Capbomba
фото: Кароліна Коваленко
фото: Кароліна Коваленко
фото: discoverkherson
фото: discoverkherson
фото: Capbomba
фото: Capbomba

0b8b81c-kherson-0965

фото: nppd.hol.es
фото: nppd.hol.es
Муфлони фото: Erik_65
Муфлони фото: Erik_65

wpid-ostr-v-dzharilgach_i_1

Морська качка пухівка, що зустрічається на острові

78074749

фото: skad.name
фото: skad.name