День Української Державності 15 липня: значення свята

175

День Української Державності — свято єдності та пам’яті. Україна живе і розвивається тисячоліттями завдяки нашим предкам і сучасникам, які не спиняються в боротьбі. Культура, історія та люди — усе поєднується в одну державу.

Як з’явилося свято День Української Державності

На честь тридцятиріччя незалежності України Президент Володимир Зеленський підписав указ про заснування цього свята. Уперше відзначили День Української Державності у 2022 році.

Чому обрали дату 15 липня

Саме 15 липня відзначаємо День Хрещення Русі та свято вшанування пам’яті князя Володимира Великого. День Української Державності пов’язаний із цими святами, тому після переходу на новоюліанський календар свято перенесли із 28 липня на 15 липня.

День Української Державності — про єдність та силу нашого народу

У 988 році Хрещення Русі князем Володимиром стало витком у розвитку суспільства наших предків. Християнство стало державною релігією, після події Українську державу вперше згадали в «Повісті минулих літ».

Зараз ця частина історії — один зі спогадів про розквіт держави ще тисячі років тому, доказ, що Україна має довгу історію, яку варто вивчати і пам’ятати. Ми існуємо не з 1991 року, і варто пам’ятати часи Середньовіччя, наші старовинні знаки державності й політичні рішення.

«Будь гордий з того, що ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового Тризуба»

Як і цитата з Декалогу Українського націоналіста, свято День Української Державності покликане нагадати серед постійної дезінформації й проросійських наративів: Україна об’єднана, ми продовжуємо боротьбу й не дозволимо окупантам стерти тисячоліття історії.

У 2025 році свято відзначаємо учетверте. Цього дня варто згадати всіх, хто бореться і боровся за суверенність України. Найкраще вшанування незламності й розвитку у час війни — допомога Силам Оборони України. Знайдіть своє місце в сучасній боротьбі, аби свято було не просто червоною датою в календарі, а закликом до активних дій!



• не пропусти