Подорож перед зимою: 5 цікавих місць в Україні, куди варто поїхати у листопаді

4161

Взимку по слизькій дорозі не кожен любить подорожувати й досліджувати нові місця. Але в листопаді це зробити можна все ще комфортно. Тільки не забудьте термос з гарячим чаєм, теплий одяг та дощовик. Якщо ви не налаштовані на походи в гори й довгі прогулянки, обирайте містечка, де можна більше ходити в цікаві музеї та заклади. Так точно не замерзнете!

А ми підготували 5 місць з усіх куточків України, які варто відвідати в листопаді:

1. Качанівка, Чернігівська область

фото Depositphotos

Селище Качанівка відоме завдяки прекрасній садибі. Тут створили палацовий ансамбль ще в 1770 році. Комплекс розташований на пагорбах, тому ставки, павільйони, скульптури, містки й амфітеатри виглядають незвичайно й чарівно. Це одна з найдавніших пам’яток в Україні, яка так добре збереглася.

фото Depositphotos

Цікаві факти, щоб захотілося поїхати туди скоріше:

 • Гостями маєтку були Врубель, Костомаров, Куліш.
 • Ця садиба надихнула Рєпіна на створення картини “Запорожці пишуть листа турецькому султану”.
 • В Качанівці знаходилася величезна колекція козацьких реліквій та зброї. Зараз її можна переглянути в Чернігівському історичному музеї.
 • Тут можна побачити “декорації” популярного серіалу “Кріпосна”.
 • На території не тільки частина життя дворян, а й казарма, каретня, дім електротехніка та інші.
фото Depositphotos
фото Depositphotos

2. Коломия, Івано-Франківська область

https://www.facebook.com/Музей-писанкового-розпису-105363857962576

Чудове туристичне місто. Саме тут знаходиться один із найвідоміших музеїв України з нашим національним символом — писанкою. Величезна, 13-метрова писанка є найбільшою у світі та стоїть просто біля того ж музею. У цьому унікальному музеї знаходяться понад 6 000 писанок з різних регіонів та країн.

Їхати варто навіть задля музею писанок, але в Коломиї ще багато цікавого:

 • Музей історії Коломиї, щоб дізнатися більше про містечко.
 • Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.
 • Гімназія імені Грушевського. Раніше це був монастир ордену Урсулянок, зведений ще у 1907 році.
 • “Сотка”. Головна пішохідна вулиця міста, проспект Чорновола, де на кожному кроці старовинні будинки.
 • Ринок вишиванок, який працює навіть вночі. Велика рідкість для невеликих містечок та ваш шанс знайти незвичайну вишиту сорочку.

3. Меджибіж, Хмельницька область

фото Depositphotos

На лівому березі Південного Бугу зберігся один із найкращих українських замків. Його будували у 14-17 столітті. За часів Визвольної війни фортеця в ході польсько-козацьких воєн переходила то до одних, то до інших. Якийсь час Богдан Хмельницький базувався в фортеці. Зараз в замку проводять різні фестивалі й лицарські турніри.

фото Depositphotos

Чим зайнятися:

 • Відчути себе лицарем чи середньовічною дамою серед фортець.
 • Порівняти браму замку із Золотими воротами. Споруди дуже схожі.
 • Відвідати залишки келій домініканського монастиря.
 • Оглянути музей на території фортеці, де можна ознайомитися з багатою історією цієї місцевості, яка почалася ще 20-30 тисяч років тому.
 • Оглянути електростанцію та млини на річці Південний Буг.
фото Depositphotos

4. Кременець, Тернопільська область

фото Depositphotos

Мальовниче містечко на Тернопільщині найперш популярне завдяки горі Бона. На горі лишилися руїни старовинного замку, брами, мурів. Але найголовніше — з неї відкривається краєвид на все місто, а в гарну погоду, кажуть, можна побачити куполи Почаївської Лаври. Також місце вважають енергетично сильним. Так це чи ні — залежить виключно від вашої віри в сакральні місця. Відпочити від метушні та міста тут однозначно можна і треба.

фото Depositphotos
фото Depositphotos

Які місця ще відвідати:

 • Комплекс споруд Єзуїтського колегіуму. Одне з найпрекрасніших місць в Кременці, з двома старовинними навчальними комплексами. Збереглися кам’яні стіни та балюстрада.
 • Колишні каменоломні. По катакомбах наодинці ходити не варто, краще знайти місцевого досвідченого гіда. Печери мають понад 70 м в довжину та 100 в ширину.
 • Дівочі скелі. Незвичайна природна пам’ятка. За легендою, дівчата сплелися косами та стали скелями. Тут дуже красиво, а любителі скель навіть можуть зайнятися скелелазінням.
фото Depositphotos

5. Антонієві печери, Чернігівська область

Ще на початку 11 століття батько руського чернецтва Антоній Печерський заснував цей комплекс. А стародавні часи монахи використовували невеликі печери як келії й навіть збудували підземні церкви та некрополії. Висота одного з таких храмів сягає майже 12 м, а це як триповерховий будинок! На території комплексу збереглася цікава Іллінська церква та печі для виробництва цегли. На сусідній горі можна відвідати Троїцько-Іллінський монастир, з дзвіниці якого видно усе місто.

фото Depositphotos

Кажуть, сани готувати треба ще з літа. Сподіваємося, ви встигли це зробити й тепер безтурботно можете подорожувати, досліджувати музеї й галереї, куштувати нові українські страви по різних закладах та й просто насолоджуватися кожним днем листопада. До сніжок та катання на лижах вже не так і багато часу, але й останній місяць осені не має бути витрачений дарма!

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua
• не пропусти• магазин

• новини партнерів