Михайлове чудо 19 вересня: традиції, прикмети, значення свята

61652

Щорічно православні християни святкують Михайлове чудо 19 вересня. Повна назва свята — чудо Архистратига Михаїла. В нашій країні він є одним з найбільш шанованих святих. Його вважають воїном-захисником, що оберігає бідних та нужденних. Також вважають, що він супроводжує душі померлих та зважує на терезах вчинки.

Як виникло свято?

В давнину, приблизно в 4 столітті,  неподалік від міста Ієраполя було цілюще джерело. Біля нього християнин та заможний грек побудував храм на честь архангела Михаїла. Той зцілив дочку чоловіка від сліпоти водами того джерела. Вода біля храму справді стала цілющою, та довкола збиралися хворі, щоб зцілитися.

Язичники вирішили зруйнувати храм, об’єднали  гірські річки й потоком затопили місцевість. Архип, який проповідував в тому храмі, почав молитися Михайлу, архангел з’явився на Землю, вдарив мечем по горі і вода пішла в ущелини. Це місце назвали Хони(розколини).

Як святкувати

Цього дня віруючі люди збираються до церкви та моляться Архістратигу Михаїлу. Вірять, що навіть неймовірні й неможливі бажання можуть здійснитися. Після церкви прийнято було збиратися всією родиною. Раніше проходила братчина, коли в сім’ї треба було вирішити всі конфлікти та поговорити.

Якщо весь день присвятити допомозі іншим людям, то можна просити у Михайла виконати бажання.

Якщо ви з кимось посварилися раніше чи виникли розбіжності, обов’язково помиріться в цей день.

На Михайлове чудо люди збиралися в гості, робили гуляння. Жінки пекли страви з зібраного урожаю, готували пиво й меди. А потім їли та пили за великим столом.

Якщо хтось хворіє, на свято ставили свічку біля постелі хворого та вірили у швидке одужання.

Дівчата влаштовували ворожіння. Пекли пиріг, кинувши всередину обручку. Кому вона попадеться — та дівчина першою вийде заміж.

Особливе значення надавали снам на Михайлове чудо. Уві сні могли прийти розв’язання проблем. А спати лягали тільки після молитви.

Що робити на Михайлове чудо заборонено

Суворо заборонено працювати. Вважають, якщо порушити заборону, зламаються інструменти, робота не йтиме і навіть можна отримати травму.

Не можна у цей день сваритися, кричати. Конфлікти вирішувати спокійно, шукати компроміси й не злитися.

Залишки їжі після свята роздавали нужденним. Можна зібрати їстівні крихти й віддати птахам чи тваринам.

Не можна мити голову, бо “змиєш весь розум”.

Прикмети на свято

  • Іній на деревах — зима буде сніжною.
  • Тепло на свято — буде довга осінь.
  • Увечері хмари синього кольору — на зміну погоди.
  • Листя на верхівці дерев зеленого кольору — до ранньої зими.
  • Листки осики опадають лицьовою стороною вниз — зима буде ранньою та холодною, навпаки — чекайте на теплу погоду.
  • До Михайла й толока файна.
  • Сильні заморозки — зима буде сніжною.
• магазин

• новини партнерів