Як мотивувати себе на зміни, якщо вас затягнуло у «день бабака»

    4

    Щодня одне й те саме: сил вистачає, аби переміщатися з дому на роботу та назад, готувати їжу, займатися з дітьми та виконувати ще кілька базових функцій. А ось на те, щоб спробувати щось нове, ресурсів уже немає, хоча вам дуже хочеться розбавити звичну рутину, хай і небагато. Отже, вас затягнув « день бабака ». Хороша новина у тому, що з нього можна вибратися.

    Як зрозуміти, що настав «день бабака»

    Це не те саме, що розмірений ритм життя. Рутина – це не завжди погано. Комусь, навпаки, комфортно, коли є чіткий розклад, стабільність та передбачуваність. Ось кілька ознак того, що ви загрузли в дні сурка.

    • Кожен ваш день схожий на попередній, і це вас засмучує.
    • Вам хочеться змін, але сил, щоб щось змінити у своєму житті, не вистачає.
    • Ви весь час у пригніченому настрої.
    • Вас не тішить те, чим ви займаєтесь, і те, які люди вас оточують.
    • Ви не бачите жодних перспектив, не знаєте, куди рухатися далі і як зламати рутину, що набила оскому.

    Що допоможе витягнути себе із «дня бабака»

    Закінчіть незавершені справи

    Листи, які потрібно нарешті надіслати, документи, які потрібно оформити, шафи, які потрібно розібрати, і стоматологи, до яких потрібно записатися, — це непомітно витягує з вас сили. Не доведені остаточно справи лягають на плечі важким вантажем, нашіптують почуття провини, тягнуть униз і заважають рухатися.

    Виходить замкнене коло: старі незакриті завдання не дають ставити цілі і робити щось нове. Постарайтеся потихеньку, маленькими кроками закінчити розпочате. Складіть список усіх питань, які чекають на вашу увагу. Почніть із найлегших — таких, які вимагають найменше часу: зробити дзвінок, написати листа, віднести речі до хімчистки.

    Коли впораєтеся з якоюсь справою, викреслюйте її: це дуже приємно, піднімає настрій і допомагає повірити в себе. Після того, як ви викреслите всі старі завдання, у вас з’явиться простір і натхнення для того, щоб взятися за щось новеньке.

    Запишіть усе, чим займаєтесь протягом дня

    Проведіть ретельний аудит своїх повсякденних завдань. Увімкніть у «звіт» все, що робили – від чищення зубів до читання перед сном. Не ігноруйте навіть зовсім дрібні і, здавалося б, незначні справи на кшталт миття посуду чи доставки дитини до школи.

    Потім уважно подивіться на список, який ви отримав, і подумайте, що можна з нього прибрати. Можливо, одні справи можна делегувати членам сім’ї або спеціальним службам, а від інших взагалі відмовитися.

    Наприклад, замість того, щоб ходити в магазин самостійно, спробуйте оформити доставку: це коштуватиме стільки ж, зате зекономить пару годин на тиждень. Або постарайтеся якнайменше часу проводити в безглуздому інтернет-серфінгу: він мало що дає, зате забирає дорогоцінні хвилини і викачує сили.

    Навіть якщо вам здається, що всі ваші справи виключно важливі і необхідні, швидше за все, вам вдасться звільнити хоча б годину-другу на тиждень.

    Запишіть усе, чим хотіли б займатися

    Піти на танці? Вчити англійську? Грати на укулелі? Вирощувати бонсай? Складіть повний перелік занять, які вам давно хотілося спробувати. Не думайте про те, наскільки ці справи та захоплення практичні, чи принесуть вони користь і чи впишуться у ваш графік. Якщо вам здається, що це буде цікаво та весело, сміливо вносите заняття до списку.

    Вже сам процес його складання дуже окрилює, піднімає настрій, дарує сили та мотивацію.

    Заповніть прогалини

    Коли закінчите зі списком, виберіть одне найцікавіше заняття – таке, до якого ви готові приступити прямо зараз. Може, це буде заняття з тай-бо , а може ліплення з глини або курси шиття.

    Тепер подивіться на свій оновлений щоденний розклад – туди, де з’явилися маленькі вільні віконця. І впишіть у них нове заняття. Нехай у вас буде лише 20 вільних хвилин на день – нічого страшного. Навіть 20 хвилин, витрачених на захоплююче та радісне заняття, допоможуть розбавити рутину, підняти настрій та мотивувати вас на нові цілі. Адже одна позитивна зміна часто тягне за собою інші.

    І не забувайте, що час, що звільнився, ви можете просто витратити на відпочинок : подрімати, полежати на дивані з книжкою, посидіти на галявині в парку. Це також важливо для вашого психологічного комфорту.