Вибираємо пилосос для миття вікон: на що звернути увагу

    231

    Кожному приємно дивитися на вулицю через чисті прозорі вікна. Але через опади, пилюку, вітер скло покривається шаром бруду. Очистити вікна можна класичним методом – ганчіркою і миючим засобом, проте набагато простіше та ефективніше зробити це за допомогою спеціального пилососа. Цей сучасний прилад сам миє і всмоктує вологу, залишаючи скло ідеально чистим. Розглянемо види пилососів та особливості вибору.

    Типи віконних прибиральників

    Ручні прилади управляються людиною. Такі мийники вікон бувають роздільними та комбінованими. У першому випадку треба самостійно змішати засіб для чищення та розпилити його по поверхні, а потім пройтися пилососом. Він очищує та сушить скло. Комбіновані прилади мають всередині контейнер для миючої рідини. Такі пристрої важчі.

    Також існують автоматичні пилососи. За допомогою них можна чистити не лише вікна, але й підлогу, плитку, дзеркала. Робот-пилосос може триматися на вертикальній поверхні завдяки насосу, який створює вакуум, а направлення руху корегують датчики. Прилад управляється пультом.

    Параметри вибору віконного пилососу

    Порівнюючи різні моделі, зверніть увагу на такі основні моменти:

    1. Тип фільтру. Від нього залежить якість прибирання. Аквафільтр – це наповнений водою контейнер, який збирає бруд. HEPA поглинає пил з повітря, утримує найменші частки розміром від 0,1 мікрона. Циклонний фільтр створює вихор всередині бака, завдяки чому бруд осідає на стінках.
    2. Живлення. Мережеві мийники мають суттєвий недолік – їхній радіус дії обмежений довжиною шнура. Акумуляторні більш мобільні та зручні у використанні. Серед мінусів – обмежений час роботи.
    3. Розміри та вага. Якщо пилосос тримають у руках, він повинен бути легким та компактним. Зручними є моделі довжиною до 40 см і вагою 0,6–0,7 кг.
    4. Енергомісткість. В інструкції сказано, скільки часу батарея тримає заряд. Найбільш місткі – не довше 25 хвилин.
    5. Швидкість роботи. Якщо миття 1 м² потребуватиме близько 1 хвилини, то на чищення декількох вікон вистачить одного заряду акумулятора.

    Також зверніть увагу на види та кількість інструментів. Ручні віконні пилососи комплектують різними щітками, скребками, мікрофіброю тощо. Додаткові насадки знадобляться для усунення стійких забруднень. Технічні прилади різних виробників працюють зі спреями, гелями або рідинами. Переконайтесь, що буде легко придбати відповідний миючий засіб.

    Розсувні штанги полегшать прибирання високих вікон. Їхня довжина може бути різною, тому слід вибрати відповідний варіант для своєї квартири. Рухомі елементи конструкції та маленькі насадки дозволять прилаштуватися до форми вікна і добре вимити всі закутки. Це також розширює сфери застосування приладу. Для зручного користування пристроєм при виборі звертайте увагу на технічні характеристики та комплектацію.