Практичний середній клас: кращі літні шини R16 для автівок класу SUV

  117

  Купівля нового комплекту літніх автошин — завдання не з найпростіших. Виробники пропонують величезний асортимент покришок, що відрізняються їздовими якостями й, відповідно, ціною. Експерти e-Katalog обрали найпопулярніші шини в розмірі R16 для кросоверів і міських позашляховиків. Які варіанти важко оминути увагою?

  Bridgestone Alenza 001 215/65 R16

  Автошини Bridgestone Alenza 001 215/65 R16 поєднують високу зносостійкість та доступну вартість. Призначені для преміальних міських позашляховиків. Забезпечують відмінне зчеплення з дорогою незалежно від погодних умов. Протектор має асиметричний малюнок, що сприяє швидкому виведенню води з контактної плями, а також покращує керованість автівки на поворотах. Гума відповідає індексу швидкості H (210 км/год). Згідно зі стандартом Treadwear, який визначає приблизний час пробігу, шини отримали 300 одиниць, а це еквівалентно 144 000 км. Серед конкурентних переваг покришок варто зазначити комфортний хід, короткий гальмівний шлях та низький опір коченню.

   

  Michelin Primacy 4 205/55 R16

  Покришки Michelin Primacy 4 205 55 R16 характеризуються хорошою керованістю, укороченим гальмівним шляхом та незначним рівнем шуму (68 дБ). Забезпечують відмінне зчеплення як з сухим, так і мокрим дорожнім полотном протягом всього терміну експлуатації. Асиметричний малюнок протектора сприяє кращій маневровості на дорозі та перешкоджає виникненню гідропланування. Чотири широких поздовжніх канавки поліпшують характеристики дренажу, а бічні канавки підвищують стійкість під час руху на мокрій поверхні. Максимальна швидкість, на якій допускається експлуатація автошини, — 270 км/год. До складу гумової суміші входять спеціальні еластомери, які сприяють стійкості шини до ушкоджень. Передбачено індикатор зносу, що дає змогу своєчасно визначити необхідність заміни. Завдяки низькому опору коченню вдасться знизити витрати палива.

   

  Matador MP 82 Conquerra 2 SUV 215/65 R16

  Гума Matador MP 82 Conquerra 2 SUV 215/65 R16 вирізняється низьким опором коченню та відмінними показниками ресурсу пробігу. Ефективно себе проявляє як на асфальті, так і на ґрунтових дорогах. Їй властивий м’який хід, який супроводжується низьким рівнем шуму. Формула гумової суміші містить діоксид кремнію, що гарантує відмінне зчеплення з мокрим дорожнім полотном. Уздовж протектора пущені чотири поздовжніх канали, які сприяють виведенню води із зони контакту та мінімізують ризик аквапланування. Автошини адаптовані під високі швидкості пересування — відповідають індексу H (210 км/год).

   

  Barum Bravuris 5HM 205/60 R16

  Шини Barum Bravuris 5HM забезпечують впевнену керованість на сухому та мокрому асфальті. Можуть похвалитися коротким гальмівним шляхом незалежно від погодних умов та низьким опором коченню. Покришки виготовлено з високоміцного компаунда, який забезпечує підвищену стійкість до стирання. Асиметричний малюнок протектора сприяє моментальному відведенню води з-під колеса, знижуючи тим самим ризик аквапланування. Центральні ребра з блокувальними напів канавками гарантують жорстке зчеплення з дорожнім покриттям. Конструкція бічних ребер запобігає нерівномірному зносу. Індекс швидкості — H (210 км/год).