Посібник для кухні: 7 типових кухонних проблем і способи їх вирішення

    189

    Кухня – це одне з найважливіших місць будь-якого помешкання, яке вимагає багато роботи з підтримки правильного розміщення речей, чистоти, та розумного використання наданого простору. Кожна кухня стикається з повсякденними проблемами, оскільки це одна з найбільш завантажених і напружених частин будинку.

    Добре спланована і організована кухня може запобігти дискомфорту та незручним умовам для роботи. Щоб подолати такі неприємні речі, потрібно спробувати усунути найпоширеніші кухонні проблеми, з якими стикається майже кожна господиня.

    Потрібно просто розуміти свої особисті потреби, загальні вимоги, щоденні проблеми, з якими ви стикаєтеся під час роботи. Ця інструкція допоможе вам зрозуміти і вирішити найпоширеніші кухонні проблеми, щоб ви могли готувати їжу в приємному, чистому місці без безладу.

    Не морозить холодильник

    Ваш холодильник — це головна робоча конячка кухні, яка працює цілодобово. Це один із найважливіших приладів у вашому домі, він захищає вашу їжу від псування, і працює, навіть якщо ви спите чи проводите час із сім’єю. Тож якщо з вашим холодильником чи морозильником щось піде не так, особливо в непідходящий для вас момент, це може повернути ваш день з ніг на голову.

    З холодильниками та морозильниками типова кухонна проблема полягає в тому, що вони не охолоджують. Ви починаєте помічати, що продукти псуються швидко, ніж потрібно, що морозильна камера морозить не так, я мало б бути. В такій ситуації варто перевірити, чи холодна задня стінка морозильної камери, чи добре зачиняються дверцята, помітити будь-який незвичний нагрів.

    Також інша поширена проблема – ​​запах в холодильнику. Скоріш за все це спричинено їжею, яка зіпсувалася. Вимийте контейнери та полиці з милом, дайте пристрою провітритися. Якщо це не допомогло, перевірте, чи холодильник охолоджує.

    Неприємний запах та засмічення кухонної раковини

    Смердючі стоки? Не хвилюйтеся, ви такі не одні. Це одна з найпоширеніших кухонних проблем. Подумайте про скупчення бактерій, де гниють частинки їжі або кулінарна олія, яку ви змивали в раковину. В такому випадку вам допоможе чистка труб.

    Ви можете придбати в будь-якому господарському магазині засіб для чистки труб або скористатися засобами, що є у вас під рукою.

    Як очистити кухонну раковину за допомогою соди

    • Половину склянки звичайної харчової соди насипте у злив.
    • Оцет у тій же кількості також додайте у злив.
    • Отвір зливу доцільно закрити пробкою і почекати, поки буде відбуватися хімічна реакція. Чекати потрібно близько двох годин.
    • Після витриманого часу промийте трубу окропом.
    • Для кращого результату скористайтеся тросом для чистки труб.

    Застиглі бризки жиру на поверхнях

    Наявність жирних поверхонь на кухні – це нормально. Здається, що його важко видалити, особливо якщо ви не чистите його одразу після потрапляння на поверхню. Ви можете видалити жир за допомогою рушника з мікрофібри та білого оцту або посипати содою мокру губку та протерти усі жирні поверхні. Після цього протріть чистою вологою тканиною, щоб видалити залишки очищувача.

    Витяжка не витягує дим

    Витяжка є необхідним приладом на будь-якій кухні вдома, але ми не завжди приділяємо увагу її очищенню, доки вона не перестане працювати, і весь будинок починає неприємно пахнути димом.

    Щоб запобігти виникненню цієї проблеми, почніть звертати увагу на свою витяжку, коли вона увімкнена. Перевірте повітропровід і двигун. Перевірте повітряний фільтр на наявність засмічень і за потреби очистіть його. Якщо очищення не допомогло, тоді ваш двигун потрібно замінити.

    Як почистити витяжку

    Перш за все, тримайте поруч із собою всі необхідні інструменти та основні елементи, без яких, звичайно, ви не зможете відчистити жир, бруд або сліди. Наприклад:

    • Гаряча або кипляча вода
    • Харчова сода
    • Рукавички
    • Розчин оцту (як спрей для чищення)
    • Мило для знежирення (можна миючий засіб або будь-яке інше мило на ваш вибір) або кухонний знежирювач
    • Щітка для чищення пилу (з м’якою щетиною)
    • Щітка для чищення (з міцною щетиною)
    • Кухонний рушник

    Очищення витяжки за 5 кроків:

    1. Усуньте сухі шари пилу. Візьміть щітку для чищення пилу та видаліть усі сухі, пилові частинки з поверхні.
    2. Протріть зовнішню частину витяжки. Змішайте мило з теплою водою, щоб утворилася піниста рідина. Потріть поверхні щіткою з милом. Візьміть кухонний рушник і витріть залишки бруду. Ви також можете використовувати розчин оцту, якщо є жорсткі, липкі та жирні частинки. Просто розпиліть його на місце та очистіть.
    3. Потріть плями всередині. Спочатку вийміть фільтри. Для цього надіньте рукавички, щоб захистити руки від хімічних речовин. Змішайте харчову соду з водою. Харчова сода нейтралізує кислотні сполуки та розщеплює жир, який затвердів. Для кращих результатів нанесіть цю суміш на проблемні ділянки, залиште на півгодини, та зітріть. Після цього змочіть щітку для чищення в рідкому милі та легко потріть внутрішню частину.
    4. Почистіть фільри. Їх обов’язково потрібно очистити, щоб забруднене повітря могло ефективно виводитися за межі вашого дому. Витріть велике сміття, що застрягло у вашому фільтрі, рушником або губкою для чищення. Потім замочіть його в раковині або ванні приблизно на 15-20 хвилин. Обережно потріть фільтр кухонної витяжки за допомогою щітки, змочивши її в суміші води та 1/4 харчової соди. Знову промийте теплою водою і дайте йому висохнути деякий час. Потім збризніть розчином оцту на фільтр і протріть його рушником або тканиною з мікрофібри. Ви можете повторити цей процес декілька разів.
    5. Обов’язково перевірте вентиляційні/повітроводи. Вентиляційний отвір або повітропровід – це довга труба, яка встановлюється безпосередньо над плитою, яка з’єднується з витяжкою духовки. Просто візьміть ліхтарик ручний та зніміть кришку вентиляційного отвору. Перевірте наявність сміття.

    Посудомийна машина не миє посуд

    Ваша посудомийна машина не миє посуд? Це проблема, яку ви можете швидко вирішити.

    Якщо посуд не стає чистим, перегляньте інструкцію, щоб переконатися, що ви використовуєте правильний миючий засіб, правильно завантажуєте посуд і підтримуєте потрібну температуру гарячої води. Якщо ви помітили водяні знаки на тарілках, це може бути результатом залишків мила. Подумайте про те, щоб змінити миючий засіб, щоб посуд виблискував.

    Немає місця для зберігання

    Недостатньо місця для зберігання на вашій кухні може спричинити безлад. Багато домовласників страждають від цієї проблеми. Однак якщо ви один із них, додати місце для зберігання можливо, навіть якщо ваша кухня дуже маленька.

    Деякі нижні та навісні шафи все ще можна додати за допомогою творчого планування. Ви можете використовувати потаємні шухляди або приховані полиці для спецій, навісні підставки для посуду та кухонного приладдя, щоб підвішувати та зберігати черпаки, лопатки, щипці, ножі тощо або менший посуд.

    Хорошим варіантом зберігання, який не помічають у 9 випадках із 10, є дверцята шаф для зберігання. Маленькі полиці, прикріплені до внутрішньої сторони дверцят шаф і буфетів, можна використовувати для зберігання дрібниць.

    Користуйтесь модульними шафами: кутовими, нижніми шафами, навісними підставками для баночок для спецій, ножів тощо. Придбайте та встановіть відкидний стіл або стіл, який висувається з основної шафи, для прийому їжі чи додаткової роботи.

    Використовуйте світлі кольори, без візерунків або дрібних візерунків, зведіть до мінімуму грубу текстуру та контраст. Це допоможе зробити кухню візуально більшою та просторою.

    Встановіть додаткове освітлення, наприклад вбудовані точкові світильники або світлодіодні стрічки, під верхніми шафами, щоб забезпечити хороше освітлення під час приготування їжі. Також виберіть яскравіші світлодіодні лампи (LED), які не тільки дають більше світла, але і заощаджують електроенергію в порівнянні зі звичайними лампами.

    Додайте приємні аромати

    Після того, як ви усунули неприємні запахи з кухні, настав час принести свіжі аромати. Кілька крапель ефірної олії в розчині оцту і води можна використовувати для щоденного протирання кухонних столів. Ви також можете час від часу обприскувати їх за допомогою розпилювача.

    Окрім ефірних масел, кілька крапель лимонного соку також підійдуть. Це не тільки позбавить від мух, але й залишить вашу кухню зі свіжим лимонним запахом. Попурі, дифузори та ароматичні свічки найкраще підходять для повільного, але тривалого ефекту.