Порівняння пилососів: який вибрати і на що звернути увагу при покупці

    19

    Перш ніж вибирати пилосос, визначте масштаби збирання. Від цього залежить, який тип пристроїв вам підійде. Для оперативної краще взяти вертикальний, для генеральної – миючий. Дістатись до дрібного сміття в складках меблів чи салоні авто допоможе ручний пилосос чи гібрид. А делегувати щоденну підтримку чистоти в квартирі логічніше за роботу.

    Вертикальний

    Перевага таких моделей – компактність та зручність. Звідси випливають недоліки: через менші розміри пристрою виробникам часто доводиться жертвувати потужністю всмоктування, об’ємом пилозбірника і часом автономної роботи. Проте більшість таких гаджетів обходяться без проводів.

    Вертикальний пилосос підійде, якщо вам належить оперативне прибирання в приміщенні, де немає килимів або інших ворсистих покриттів для підлоги.

    На що звернути увагу при покупці

    Вид збирання: сухе або вологе. Миючий пилосос дозволяє навести чистоту в один прохід. Але, як правило, громіздкіший, ніж гаджет тільки для сухого прибирання.

    Потужність всмоктування: виробники можуть вказувати її у Ват (Вт) або Паскаль (Па) – останні позначають тиск повітря на вході в трубку. Для вертикального пилососа середній показник становить 15–20 кПа .

    Час автономної роботи: 30-40 хвилин – цього повинно вистачити для прибирання в приміщенні 70-140 м ². Врахуйте, що у турборежимі пилосос розряджається швидше.

    Час заряджання: 3-16 годин. Залежить від потужності зарядного пристрою та ємності батареї: що більше ємність, то довше заряджати.

    Рівень шуму: 70-80 дБ – середнім показником для всіх пилососів вважається 76,5 дБ. Для порівняння, рівень шепоту – приблизно 40 дБ.

    Місткість пилозбірника: від 0,34 до 2 л. Чим менший обсяг, тим частіше доведеться спустошувати мішок. Але великий пилозбірник може обтяжити девайс.

    Тип фільтра: у більшості пилососів використовують фільтри HEPA. Чим вищий клас, тим краще очищення. Бажано вибирати HEPA-фільтри класу H13 та вище. Такі можуть затримати навіть тютюновий дим та пилок. Фільтри бувають паперові одноразові та багаторазові з фторопласту. Перші виробники радять міняти раз на півроку-рік, другі — промивати раз на 3–4 місяці.

    Додатково: вага – від 2 до 3,5 кг. Чим важче, тим потужнішим може бути пилосос — проте тим складніше з ним керуватиметься.

    Гібридний

    Гібридними такі моделі називають тому, що від них можна від’єднати трубу і основну щітку — і вертикальний пилосос перетвориться на ручний. щіток.

    Гібридні пилососи перейняли багато плюсів і мінусів своїх попередників — класичних вертикальних моделей. Їх зручно зберігати та використовувати завдяки особливостям конструкції та відсутності шнурів. Однак у них часто невисока потужність, невеликий пилозбірник і працюють такі девайси автономно лише 20-60 хвилин. А по-справжньому потужні гібриди коштують недешево.

    На що звернути увагу при покупці

    Вид збирання: сухе або вологе.

    Потужність всмоктування: більшість моделей — в межах 15–25 кПа. Такий вистачить , щоб видалити пил та невелику калюжу.

    Час автономної роботи: у середньому гібриди працюють від 20 до 60 хвилин. Якщо потрібно пристрій для швидкого локального прибирання, вистачить і 20. Якщо плануєте проходити по всій квартирі, краще прагнути більшого.

    Час заряджання: приблизно як у вертикальних – 3–16 годин залежно від потужності заряджання.

    Місткість пилозбірника: від 0,5 до 1 л. Через невеликі розміри гібридів пилозбірники в них зазвичай трохи менше, ніж у вертикальних пилососах. Такого обсягу може вистачити на 1–2 прибирання приміщення розміром 60–120 м².

    Рівень шуму: у багатьох моделей він не вище 65-75 дБ.

    Тип фільтра: як і у вертикальних пилососах, рекомендація та сама – вибирати HEPA H13 і вище.

    Перевірте, які насадки для різних поверхонь є в комплекті. Наприклад, універсальна для підлоги та міні-щітка для меблів.

    Робот

    Головний плюс робота-пилососа – автономність. Він сам пересуватиметься в межах приміщення і видалятиме пил і нескладні забруднення. Щоправда, область роботи гаджета можуть обмежити високі пороги або щаблі, а ще роботи гірші за повнорозмірні справляються з килимами.

    Проте можливості такого типу пилососів залежать від ціни. Бюджетні видалять шар пилу або зберуть розсипану крупу, але від застарілих плям навряд чи позбавлять. Більш дорогі вміють розрізняти та усувати такі забруднення, а також здатні визначати та об’їжджати шнури, одяг та фекалії свійських тварин. Також багатьма моделями можна керувати через програму або голосом.

    На що звернути увагу при покупці

    Вид збирання: сухе або вологе.

    Потужність всмоктування: базові моделі – 10-20 кПа, просунуті – до 40 кПа.

    Час автономної роботи: 60-120 хвилин. Однак багато робіт-пилососів вміють самостійно повертатися на станцію для підзарядки, а потім продовжують прибирання.

    Час заряджання: від 3 до 5 годин.

    Місткість пилозбірника: від 0,3 до 0,7 л. Власникам просторих квартир підійде більший – правда, це може позначитися на розмірі робота і його маневреності. Пилозбірник доведеться спустошувати раз на одне-два прибирання. Зазвичай для цього потрібно вийняти контейнер, випорожнити, промити проточною водою і висушити. Окремі моделі вміють самостійно скидати сміття в мішок, встановлений на док-станції: принцип його очищення такий самий, як у звичайного пилозбірника, хіба що робити це рідше.

    Рівень шуму: зазвичай роботи працюють тихіше вертикальних пилососів. У деяких моделей рівень шуму може досягати лише 55 дБ.

    Тип фільтра: у роботах-пилососах також рекомендовані HEPA-фільтри класу H13 та вище.

    Додатково: можливість керувати через програму.