Халвінг Біткоїна наближається — виживуть тільки найефективніші майнери

  72

  Матеріал підготовлений командою рейтингу обмінників криптовалюти Scanbit. Він має виключно інформаційний і ознайомчий характер та не є рекомендацію або фінансовою порадою для прийняття рішень щодо криптоінвестування та майнінгу цифрових монет.

  Хешрейт майнінгу монет BTC, міра обчислювальної потужності в мережі, ймовірно, різко знизиться через рік, як тільки винагорода зменшиться вдвічі. І тільки майнери з найнижчими витратами на енергію та найпотужнішим обладнанням виживуть у цей період, який трапляється в галузі раз на чотири роки.

  Приблизно кожні чотири роки винагорода за успішний видобуток Біткоїн-блоку стає меншою у два рази. Ця подія, відома як халвінг, знижує інфляційний тиск на Біткоїн. Зараз, станом на початок червня 2023 року, винагорода становить 6,25 BTC за блок ($170 000), а у квітні 2024 року вона буде знижена до 3,125 BTC за блок ($85 000).

  Вольфі Чжао, керівник відділу досліджень консалтингової компанії Blocksbridge зазначає, що наразі публічно зареєстровані майнери здійснюють майнинг за ціною від $10 000 до $15 000 за одиницю BTC. Як тільки відбудеться халвінг, ці витрати подвояться, внаслідок чого точка беззбитковості майнерів досягне від $20 000 до $30 000.

  «Якщо Біткоїн впевнено не перевищить $30 000, багато хто може займатися добуванням монет із великими втратами», — каже Вольфі Чжао.

  Гігант із Волл-стріт JPMorgan передбачив, що вартість майнінгу Біткоїна може зрости до $40 000 після халвінгу.

  За такої високої вартості процесу добування монет і відсутності будь-якого значного зростання ціни цифрового активу виживуть лише найрентабельніші майнери, тоді як інші будуть просто вимушені припинити свою діяльність.

  «Енерговитрати та продуктивність обладнання визначать переможців, а також тих, хто програє після халвінгу», — зазначає Керрі Ланглайс, директорка зі стратегії Біткоїн-майнера TeraWulf (WULF).

  Операторам із вищими виробничими витратами на Біткоїн буде важче пережити халвінг. Згідно з даними, зібраними Чжао, Stronghold Digital Mining (SDIG), Cipher Mining (CIFR) і Riot Platforms (RIOT) зараз мають найнижчі виробничі витрати: Stronghold — $8 200, Cipher — $8 600 і Riot — $10 400 за Біткоїн у першому кварталі.

  Ефективність має ключову роль

  Зважаючи на те, що маржа, ймовірно, скоротиться, «майнінгові компанії почали розробляти стратегії збереження капіталу, ефективності та диверсифікації», — написав аналітик інвестиційного банку Stifel Біл Папанастасіу в публікації наприкінці травня.

  Загалом, тепер криптовалютне середовище зосередило свою увагу на ефективності операцій і машин, а не лише на тому, щоб просто вивести якнайбільше хешрейта в мережу, як це було під час бичачого ринку у 2021 році.

  Як тільки хешрейт зіткнеться з «великим падінням» відразу після халвінгу, ми побачимо «дуже повільне зростання в наступні місяці, оскільки ефективні машини замінюють старі машини, та вони переходять із рук у руки операторам із найнижчими витратами», — пояснює Ітан Віра, головний операційний директор у майнінговій компанії Luxor Technologies.

  Значення нових інвестицій

  Крім того, з огляду на невизначеність щодо економіки майнінгу на наступний рік, зазначається, що інвестиції в нові машини були «виміряні». За словами аналітика Luxor Technologies Ярана Меллеруда, майнінговий бізнес уже пов’язаний із високою вартістю капіталу в порівнянні з іншими галузями, удвічі вищими, ніж у секторі дорогоцінних металів.

  Відсутність інвестицій може здатися нелогічною з огляду на те, що хешрейт і складність — міра того, наскільки легко майнери можуть виявити блок біткойнів — постійно зростали протягом останніх кількох місяців попри ведмежий ринок криптовалют. Обидва ключові показники прибутковості майнерів встановлювали нові історичні максимуми протягом 2023 року.

  Однак зростання хешрейту може відбивати економічні умови, що існували кілька місяців тому. Оскільки на розробку об’єктів і обладнання для майнінгу витрачається кілька місяців, зростання хешрейту значною мірою відображає інвестиції, зроблені в попередні періоди.

  Проте аналітик B Riley Лукас Пайпс зазначає, що дискусії про нові розробки активізувалися у 2023 році.

  Інвестиції в нові побудови невеликі в порівнянні з рівнем 2021 року, але якщо подивитися на осінь 2022 року, коли вартість Біткоїна була мінімальною та становила приблизно $15 000, ситуація в галузі покращилася.

  Зростання котирувань Біткоїна або різке падіння цін на енергоносії можуть підвищити прибутковість майнерів, тому є вірогідність, що їм не доведеться припиняти свою діяльність після халвінгу. Bloomberg Intelligence і Matrixport заявили, що халвінг може призвести до збільшення вартості монет BTC на 81%.

  Історично склалося так, що зростання ціни Біткоїна випереджає вплив халвінга. Час покаже, що буде цього разу.