Як вибрати офісний ноутбук і не переплатити за непотрібні фічі

    315

    1. Виберіть процесор

    Для хорошої продуктивності ноутбук має бути оснащений процесором останнього покоління – наприклад, Intel 9-го покоління і вище або AMD 3-го покоління і вище. Навіть якщо вам не потрібний важкий софт на зразок програм для рендерингу або 3D‑анімації, швидкість звичайної офісної роботи з такою начинкою порадує.

    Процесори одного покоління можуть працювати із різною продуктивністю. Вона залежить від тактової частоти – кількості операцій, яку може виконати процесор за секунду. Зазвичай цей показник у ноутбуків коливається від 1 ГГц до 4 ГГц. Чим він вищий, тим швидше працює лептоп.

    Зверніть увагу і кількість ядер процесора. Від них теж залежить, чи не гальмуватиме софт. Для офісних завдань вистачить ноутбука із 2–4 ядрами. Часто запускаєте важкі програми – беріть лептоп хоча б із шістьма.

    2. Перевірте обсяг накопичувача та оперативної пам’яті

    Вибирайте варіанти з твердотілими накопичувачами – вони забезпечують приріст продуктивності ноутбука та підвищують комфорт у роботі. Якщо плануєте зберігати на ноутбуці всі сімейні фотографії та документи, краще вибрати ємність від 256 ГБ. Важливо, щоб на накопичувачі залишалося вільне місце, інакше ноутбук може довго запускати програми.

    Перед придбанням уточніть обсяг оперативної пам’яті. Цей показник важливий для програм, які працюють в режимі реального часу, наприклад, браузера, відеоплеєра, ігор, софту для рендерингу та створення анімації. Сучасному ноутбуку потрібно хоча б 8 ГБ оперативної пам’яті. З таким запасом лептоп не зависатиме і зможе забезпечити комфортну роботу.

    3. Визначтеся з характеристиками екрану

    У продажу зустрічаються ноутбуки з діагоналлю від 11 до 17 дюймів. Якщо пристрій буде стояти на столі, вибирайте екран більше. Це зручно для будь-якої роботи. А якщо ви плануєте носити ноутбук із собою, є сенс придивитися до більш компактних варіантів з діагоналлю 12-15 дюймів, або 30-38 см. За розміром такі ноутбуки трохи більше за альбомний лист.

    Враховуйте роздільну здатність екрана: чим воно вище, тим більш точну картинку ви отримаєте. Ви можете вибрати пристрій з роздільною здатністю 1920 x 1080 пікселів. У продажу є і ноутбуки з 4K-дисплеєм – у них роздільна здатність екрану становить 3840 x 2160 пікселів. Такі моделі зазвичай потрібні відеомонтажерам та дизайнерам, щоб бачити будь-які дрібниці.

    Якщо ж ви плануєте запускати тільки офісні програми та дивитися серіали вечорами, можна заощадити та вибрати ноутбук із меншою роздільною здатністю. Навряд чи ви помітите переваги 4K-дисплея для повсякденних завдань. Крім того, такі екрани витрачають чимало енергії. Через це батарея може швидко стати непридатним.

    4. Зверніть увагу на вагу ноутбука

    Якщо час від часу потрібно брати гаджет в офіс або відрядження, краще вибрати легкий пристрій. Зверніть увагу на лептопи вагою до 1,3 кг. Як правило, такі ноутбуки досить компактні – їх зручно носити в рюкзаку, великій дамській сумці або шопері.

    Крім ваги, враховуйте товщину пристрою. Чим тонше гаджет, тим менше місця займе у сумці. Лептопи товщиною 15-17 мм помістяться навіть у кейс із документами. А ось ноутбуки товщі за 20 мм краще залишити для домашнього використання.

    5. Дізнайтеся, які роз’єми є у пристрою

    Так, USB-порти знадобляться, щоб підключити флешки, бездротову мишу, зовнішню веб-камеру та інші аксесуари. Наявність microSD важлива, якщо використовуєте карти пам’яті. HDMI знадобиться, коли потрібно підключити ноутбук до монітора або проектора. Роз’єм 3,5 мм потрібний для того, щоб підключити навушники, мікрофон або колонки.

    Перед покупкою перевірте, чи є у ноутбука необхідні роз’єми для периферії. Інакше потім доведеться докуповувати адаптери або розгалужувачі, якщо не вистачить тих USB-портів.

    6. Уточніть можливості батареї

    У середньому ноутбуки утримують заряд до 5 годин. Але зустрічаються бюджетні моделі, які можуть працювати автономно та по 10–12 годин. Якщо не хочете постійно носити зарядний пристрій, зверніть увагу на такі варіанти.

    На швидкість витрат батареї впливають і звички користувачів. Якщо ви любите вмикати відео або музику на фоні, заряду вистачить на 3–5 годин. У тих, хто працює лише з документами, ноутбук протримається 8–12 годин без підключення до мережі.

    Ще на час роботи без підзарядки впливають яскравість екрану, кількість програм, запущених одночасно, час простою без режиму сну. Щоб відстежувати все це та перевіряти стан батареї, можна використовувати програму для контролю рівня заряду.

    7. Розберіться у перевагах операційної системи

    Нерідко при зміні ноутбука люди вибирають вже відому операційну систему. Але не бійтеся пробувати щось нове — так ви знайдете варіант, який найбільше підходить для ваших завдань.

    Так, задля економії виробники можуть ставити на ноутбуки різні версії Linux. Ця безкоштовна система має відкритий код, а розробники регулярно змінюють його, якщо помічають погрози. Крім того, Linux споживає не так багато ресурсів пристрою. Однак пересічному користувачеві може бути складно звикнути до цієї системи і навчитися налаштовувати її під себе.

    Пристрої на Windows – непоганий варіант, якщо шукаєте бюджетний та універсальний ноутбук без особливих претензій. Для Windows адаптовано більшість ігор та безкоштовних офісних програм. До того ж ви можете вибрати один із безлічі пакетів системи залежно від потреб. Ніщо не заважає виконувати повсякденні завдання з домашньою версією ОС, але в розширеній буде більше встановлених програм. Зрештою, до неї легко підібрати драйвери пристроїв.