Як вибрати зволожувач повітря для дому

    177

    Основні характеристики та особливості, на які варто звернути увагу.

    1. Визначте тип пристрою

    Зволожувачі повітря за принципом роботи можна розділити на чотири типи: традиційні, парові, ультразвукові та гібридні з посиленою фільтрацією. Вони різняться способом, яким підтримують вологість у приміщенні, та додатковими функціями.

    Традиційний зволожувач

    Такі пристрої не створюють пари, а насичують вологою потоки повітря. Конструкція цього типу складається з вентилятора, бака для води та фільтра. Затягнуте з кімнати повітря виводиться назовні через змочений водою картридж, який додатково ще й затримує пил. Завдяки цьому природному процесу у приміщенні підтримується комфортний мікроклімат.

    Зволожувачі традиційного типу не витрачають багато електроенергії та не вимогливі до якості води. До недоліків варто віднести досить повільну швидкість роботи, невисоку продуктивність та необхідність постійно міняти фільтр.

    Паровий зволожувач

    Він насичує вологою повітря за допомогою гарячої пари. Вода нагрівається в ємності всередині і потім випаровується. У конструкції цих пристроїв фільтри необов’язкові – рідина очищається у процесі кип’ятіння. Моделі такого типу споживають більше електроенергії, аніж традиційні.

    За паровим зволожувачем слід стежити, щоб не переборщити з кількістю вологи. У порівнянні з іншими типами цей шумить сильніше під час закипання води. Звичайно, на виході пар виходить теплим – для надання свіжості не підійде. З іншого боку, це може бути позитивним моментом, коли хочеться зігрітися. Однак чекати відчутного підвищення температури у кімнаті не варто.

    На нагрівальному елементі парового зволожувача утворюється накип, якщо заливати нефільтровану всередину воду. Крім того, на поверхні навколо приладу утворюється конденсат.

    Ультразвуковий зволожувач

    Пристрої цього типу створюють холодну пару або туман. Вода із резервуару перетворюється за допомогою мембрани, яка дуже швидко коливається на високих частотах. Ультразвукові зволожувачі поєднують у собі переваги попередніх моделей: вони економно витрачають електроенергію, сильно не шумлять і безпечні для оточуючих.

    Такі прилади видають продуктивність середнього рівня та зволожують повітря досить рівномірно. Додатково деякі моделі можуть встановлювати систему нагрівання води, що дозволяє підтримувати більш комфортну температуру в кімнаті.

    Дисковий зволожувач

    Дискові зволожувачі, або миття повітря, – це гібридний варіант традиційного або ультразвукового зволожувача та очищувача повітря. Основним елементом конструкції служить барабан, що обертається, зі змоченими водою валиками або мембрана. Вентилятор затягує повітря, пил та інші шкідливі частинки затримуються всередині, а назовні подаються очищені та зволожені потоки або пара.

    2. Оцініть продуктивність та обсяг бака

    Ці характеристики впливають на тривалість роботи та ефективність зволоження. Показники продуктивності говорять про те, скільки води за годину задіює прилад. Чим більший і потужніший пристрій, тим більшу площу він зможе охопити. А від обсягу резервуара залежить, як часто доведеться його поповнювати.

    Середньою продуктивністю вважається показник близько 300 мл/год. Краще вибрати зволожувач, здатний видавати 350-400 мл/год. Для кожного приладу виробники також вказують площу, де модель буде працювати в оптимальному режимі. Варто враховувати, що цей показник оцінюється за ідеальними умовами, яких досягти в кімнаті досить складно.

    За площею приміщення можна приблизно оцінити, який обсяг резервуара вибрати. Наприклад, для невеликої кімнати в 15 м² підійде об’єм у 4 л, а для 25-30 м² – моделі з баком на 6-7 л рідини.

    Для пристроїв традиційного типу також важливою є характеристика продуктивності повітрям. Чим вище показник, тим більше повітря прилад може пропустити через себе за годину. Для невеликих кімнат бажано вибрати зволожувач із показником від 100 м³/год, для більш просторих приміщень – від 400 м³/год.

    3. Дізнайтеся про можливості управління та контролю вологості

    Система управління може бути механічною чи електронною. Механічний тип найчастіше використовують у бюджетних зволожувачах, але існують і преміальні моделі з таким видом контролю для любителів мінімалізму.

    В основному, сучасні зволожувачі налаштовуються за допомогою вбудованої електронної панелі. Більш просунутий варіант – система дистанційного керування з пультом у комплекті. Також є пристрої, якими можна керувати зі смартфону через Wi-Fi чи Bluetooth. Такі прилади підходять до роботи в системі розумного будинку. Вони передають дані в мобільний додаток і здатні активуватися самостійно, щоб підтримувати встановлений користувачем рівень вологості.

    Бажано, щоб у зволожувачі були встановлені гігрометр та гігростат. Гігрометр визначає рівень вологості. Щоправда, точність виміру не дуже висока, оскільки він робить виміри близько до джерела пари. Гігростат дозволяє автоматично підлаштовувати інтенсивність роботи. Якщо його немає, робити це потрібно буде вручну.

    Виробники також випускають пристрої із вбудованими термометрами та іншими додатковими сенсорами. Корисною буде функція автоматичного відключення при перекиданні та низький рівень води в баку. Особливо це критично для парових моделей. У бюджетних зволожувачах може бути такий механізм — вони лише попереджають про небезпеку сигналом.

    4. Врахуйте рівень шуму та особливості конструкції

    Шум – важлива характеристика для зволожувача. Тихий прилад не відволікатиме від домашніх справ чи роботи вдень і не розбудить уночі. Виробники вказують цей показник у документації. Краще вибрати пристрій із рівнем шуму близько 30 дБ.

    Зволожувачі періодично видають звуки під час забору води та її нагрівання. Гучність булькуючих, дзюркотливих та інших характерних шумів відрізняється залежно від конструктивних особливостей приладу.

    Конструкція зволожувача також помітно впливає зручність користування. У бак необхідно регулярно додавати воду. Цей процес стає стомлюючим і неприємним, якщо рідину не можна доливати без відключення живлення та зняття резервуару.

    Очищати внутрішню частину пристрою від нальоту або накипу буде проблематично, якщо в конструкції є важкодоступні місця та нерозбірні частини. Фільтри також повинні підходити для регулярної обробки забруднень. В іншому випадку доведеться часто купувати нові розхідники, які не завжди легко знайти у продажу.

    Добре, якщо у зволожувачі регулюється напрямок подачі пари. Це допоможе вибрати найбільш підходяще розташування приладу без шкоди для меблів і стін, яким може нашкодити конденсат, що накопичується на них.

    Перед покупкою потрібно уважно вивчити зволожувач, якщо вибираєте в магазині, або перевірити відео, якщо замовляєте онлайн. Подумайте, наскільки зручно вам буде робити всі вищезгадані маніпуляції.

    5. Розберіться у додаткових функціях

    Зволожувач з іонізатором насичує повітря негативно зарядженими іонами і трохи впливає його склад. Це може позитивно впливати на дихання. Але насправді іонізація не приносить значного ефекту, тому можна спокійно обійтися і без такої опції.

    У моделях із преміального сегмента зустрічається функція захисту води від бактерій . Прилад може стерилізувати пару, нагрівати воду або використовувати фільтри разом з антисептичним внутрішнім покриттям бака.

    Для створення особливої ​​атмосфери в кімнаті багато зволожувачів можна додавати ароматичні масла. Найчастіше їх потрібно капати прямо в основний бак із водою, але в деяких пристроях для цього передбачено окремий резервуар.

    Вночі буде корисний спеціальний режим роботи зволожувача, при якому приглушується або повністю гасне підсвічування індикаторів та елементів керування. На додаток до цього стане в нагоді таймер, за допомогою якого можна задавати час автоматичного вимкнення та включення приладу. Деякі моделі з прозорим баком додатково вбудовують підсвічування. Ця фішка перетворює зволожувач на нічник.

    У будь-якому приладі не завадить індикатор, який показує, що настав час почистити фільтр або змінити картридж.