Як суміжні навички допомагають вивести кар’єру на новий рівень

  112

  Лінійна кар’єра вже давно залишилася у минулому. У сучасному світі безліч людей зайняті відразу на кількох роботах, а підйом кар’єрними сходами став напрочуд гнучким процесом.

  Звичайно, глибокий рівень знань та відточені навички в одній певній сфері призводять до разючих досягнень. Однак, це досить вузький підхід, який обмежує кількість можливостей. Відкрити нові обрії допоможе концепція суміжних навичок.

  Що таке суміжні навички

  Отже, вам не потрібно починати з нуля: щоб отримати додаткові скіли, необхідно застосувати вже наявні. Це не лише полегшує процес навчання, а й поглиблює ваші компетенції.

  Крім того, суміжні навички посилюють вже притаманні вам таланти , а також допомагають виділятися на робочому місці та ефективніше працювати в команді.

  Чому важливо розвивати суміжні навички

  Це посилить емпатію до колег

  Нам часто здається, що наша робота складніша, ніж в інших. Але коли інженер дізнається більше про обов’язки технічного письменника, а UI-дизайнер розуміє, чим займається UX-аналітик, вони знаються на особливостях завдань колег і починають більше цінувати їхній внесок у спільну справу.

  Це покращить комунікацію

  Вивчення суміжних навичок розширює словник термінів. А це допомагає краще розуміти інших співробітників та ефективніше з ними взаємодіяти .

  Це підтримає мотивацію на високому рівні

  Навіть якщо ми дуже любимо свою роботу, іноді буває складно працювати над одними й тими самими проектами надто довго. Суміжні навички дозволяють перемикатися між завданнями у ширшому спектрі.

  Це розширить кут огляду

  Глибокі знання у сферах, близьких до вашої, допомагають помічати те, що пропускають інші. Це дає можливість шукати нестандартні та продуктивніші рішення.

  Це розкриє кар’єрні перспективи

  На ринку не так багато дизайнерів, які вміють програмувати, або програмістів, які мають навички дизайну. А ось співробітників, обмежених своєю сферою, безліч. Суміжні навички відчинять нові двері та зроблять вас унікальним фахівцем.

  Це розвине вміння оцінювати навички інших

  Якщо ви бос або HR-менеджер , який постійно розглядає кандидатів, розширення спектру компетенцій допоможе краще розумітися на здібностях новачків.

  Всі ці безперечні плюси суміжних навичок роблять їх корисними не лише для керівників та тих, хто працює в команді. Вони стануть у нагоді для будь-якої плідної співпраці, наприклад з партнерами по бізнесу або клієнтами.

  Як знайти свої суміжні навички

  Потенційні суміжні навички не завжди очевидні. Якщо вам потрібно трохи натхнення для пошуку, ось кілька прикладів із різних сфер діяльності:

  Хороший спосіб знайти свої суміжні навички – поміркувати та виділити максимальну кількість здібностей, які можуть бути корисними у вашій професії.

  Незважаючи на те, що більшість варіантів з таблиці належать до hard skills, тобто компетенцій, які піддаються об’єктивній оцінці та перевірці, не варто забувати і про розвиток soft skills. Це універсальні соціально-психологічні якості, які підвищують шанси на успіх, наприклад, володіння техніками переговорів або тайм-менеджменту .

  Після того, як ви складете попередній список суміжних навичок, виберіть один, на якому сфокусуєте всю свою увагу найближчим часом. Щоб визначитися, поставте собі такі питання:

  • Наскільки мені цікаво це професійне вміння?
  • Наскільки легко мені придбати його з урахуванням моєї теперішньої компетенції?
  • Чи це буде корисно для моєї роботи?

  В ідеалі обраний суміжний навик має викликати цікавість, бути простим у вивченні та корисним для кар’єри. Однак кінець світу не настане, якщо це вміння не відповідає всім трьом критеріям. Скажімо, вам дуже цікаво освоїти дизайн, до того ж це підніме ваш професіоналізм на новий рівень, але навчання буде складним. Така схема все одно призведе до значних результатів .