Як продовжити життя замшевого взуття

  335

  Намагайтеся не мочити і запасіться спеціальними засобами для догляду.

  Як захистити взуття із замші

  Перш ніж вийти на вулицю в новому замшевому взутті, обробіть його спеціальним просоченням для захисту від бруду і вологи. Зазвичай це спреї, які підходять і для натуральної, і штучної замші.

  Перед нанесенням прочитайте інструкцію на упаковці та протестуйте засіб на невеликій непомітній ділянці, щоб переконатися, що вона не залишає слідів. Коли повернетеся додому, злегка пройдіться по взуття щіткою для замші, щоб прибрати пил, що налип.

  Що робити, якщо взуття із замші намокло

  Якщо ви промочили замшеві туфлі або черевики, постарайтеся якнайшвидше їх зняти і дати їм висохнути природним шляхом. У жодному разі не сушіть замшу феном і не ставте на батарею. Від високої температури матеріал може втратити колір або деформуватися, наприклад, зморщитися.

  Натомість промокніть вологу пару чистим рушником, а потім вставте всередину розп’ялки для взуття. Якщо у вас їх немає, використовуйте зім’яті паперові рушники. Залишіть взуття в сухому, добре провітрюваному місці. Коли висохне, очистіть її щіткою.

  Як вивести плями із замші

  Як тільки на взуття потрапило щось, що може залишити пляму, промокніть це місце паперовим рушником або серветкою. Потім посипте содою і залиште на кілька годин, поки волога повністю не випарується, наприклад, на ніч. Потім струсіть залишки соди і пройдіться місцем плями гумкою для замші або шліфувальною пилкою для нігтів. Також можна використовувати спеціальний засіб для замшевого взуття.

  Коли потрібно видалити засохлу пляму , спочатку обережно її пошкребіть. Наприклад, спеціальною щіткою для замші або у крайньому випадку м’якою зубною щіткою. Якщо ворс злипся, протягом декількох секунд обробіть його парою, а потім – пилкою або щіткою. Для видалення плям також підходить гумка-клячка, яка продається в художніх магазинах. Легенько потріть їм пляму, а потім пройдіться щіткою.

  Найголовніше правило – дійте м’яко. Щоб не зашкодити замші, рухайтеся щіткою тільки в тому напрямку, в якому лежить ворс, а не туди-сюди. Якщо нічого не спрацювало, віднесіть взуття на ремонт. Можливо, професійне чищення допоможе повернути їй первісний вигляд.