Як підключити колонки до комп’ютера чи ноутбука

  534

  Як підключити колонки до комп'ютера чи ноутбука

  Компактні дротяні колонки та великі акустичні системи зазвичай підключаються до ПК через міні-джек 3,5 мм, HDMI або S/PDIF. Для портативних моделей найчастіше використовується бездротовий стандарт Bluetooth.

  Роз’єми в корпусі та на материнській платі настільного комп’ютера забарвлюють у різні кольори. Це допомагає швидко розібратися, куди підключати фронтальні колонки, сабвуфер, мікрофон та інші аудіопристрої.

  У ноутбуках виробники не виділяють виходи яскраво, але використовують відповідні піктограми, які показують, навіщо призначені порти. Деякі лептопи встановлюють комбінований аудіороз’єм, який служить і для відтворення, і для запису звуку в залежності від підключеного пристрою.

  Розглянемо докладніше чотири основні способи підключення колонок до комп’ютера.

  Як підключити дротові колонки до комп’ютера чи ноутбука

  Через міні-джек

  Коли підключаються колонки, звук із них зазвичай виводиться через інтерфейс міні-джек – це гніздо діаметром 3,5 мм на задній або передній панелі комп’ютера. Такий роз’єм передбачено на більшості аудіопристроїв. У ноутбуках цей порт знаходиться у бічній частині корпусу.

  Для підключення аудіосистеми потрібно виконати такі дії:

  1. Вимкнути живлення комп’ютера та колонок.
  2. На передній або задній панелі корпусу настільного ПК або збоку ноутбука знайти роз’єм для підключення колонок. У комп’ютера повнорозмірного зазвичай він пофарбований в зелений колір. Поруч із ним також може бути значок навушників або напис Audio output.
  3. Вставити в міні-джек кабель від колонок.
  4. Запустити комп’ютер, увімкнути колонки та налаштувати рівень звуку на розсуд.

  Для підключення багатоканальної системи через аналогові порти послідовність практично така сама, але потрібно під’єднати кілька кабелів у відповідні гнізда. Червоний та білий штекери призначені для правої та лівої колонки відповідно, у синій зазвичай підключається сабвуфер. Додаткові колонки можна зв’язувати, орієнтуючись за колірними позначеннями.

  Через цифрові порти

  Просунуті великі аудіосистеми частіше підключаються через аналогові штекери, а через цифрові порти. Вибір залежить від конкретної системи та наявності у вашому комп’ютері відповідного виходу. Зазвичай це S/PDIF чи HDMI. У випадку з настільним ПК, швидше за все, найкраще підійде перший варіант.

  Діяти треба так:

  1. Вимкнути комп’ютер.
  2. Знайти відповідний порт. У стаціонарних ПК він зазвичай розташований зі зворотного боку корпусу та підписаний відповідним чином, у ноутбуках шукайте в бічній частині пристрою.
  3. Підключити аудіосистему кабелем із комплекту.
  4. Увімкнути музику – звук повинен з’явитися в колонках. Потім потрібно додатково відрегулювати його за інструкцією, що додається.

  Через зовнішній звуковий інтерфейс

  Для поціновувачів якісного звуку можливостей вбудованої в ПК аудіокарти буде недостатньо. Варто вибрати зовнішній пристрій зі своїм цифровим аналоговим перетворювачем. У таких звукових інтерфейсах може бути кілька варіантів виведення звуку через аналоговий RCA, через XLR або S/PDIF.

  Підключити пристрій можна лише за чотири кроки:

  1. Вимкнути комп’ютер та підключити до нього зовнішній аудіоінтерфейс. Найчастіше для цього знадобиться USB-порт. У дорогих девайсах зв’язок може також встановлюватися через кабель мережі.
  2. Підключити колонки до аудіокарт через RCA, XLR або S/PDIF.
  3. Увімкнути ноутбук або стаціонарний ПК. Після цього аудіокарт має автоматично визначитися системою. У деяких випадках доведеться встановити драйвер, який виробник пристрою пропонує завантажити зі свого сайту.
  4. Перевірте, як звук передається на колонки після визначення інтерфейсу.

  Як підключити Bluetooth-колонки до комп’ютера або ноутбука

  Стандартний спосіб бездротового з’єднання. Більшість ноутбуків вже мають вбудований модуль Bluetooth. У нових материнських платах настільних ПК також має бути підтримка цього підключення. Якщо такої вбудованої можливості немає, можна придбати зовнішній Bluetooth-адаптер і під’єднати його через USB-порт.

  Підключення портативної колонки до комп’ютера з будь-якою системою відбувається у такий спосіб:

  1. Увімкнути колонки та активувати Bluetooth .
  2. На комп’ютері перейдіть в меню з Bluetooth-пристроями в системних налаштуваннях, активуйте бездротове з’єднання і запустіть пошук доступних гаджетів.
  3. Із запропонованого списку пристроїв вибрати колонки. За кілька секунд має відбутися підключення.
  4. Спробувати увімкнути музику або відео – звук повинен заграти з колонок.