Як підготувати дитину до дитячого садочка

    88

    Рано чи пізно більшість батьків починають планувати відвідування їхньої дитини дитячого садочка. Комусь хочеться якомога швидше вийти з декретної відпустки на роботу, хтось більше переймається за соціалізацію дитини та хоче якнайскорішого її влиття у дитячий колектив. Яка б причина цього не була, варто заздалегідь підготувати малюка до закладу дошкільної освіти. Але як це зробити правильно?

    У жодному разі не можна насильно залишати дитину в садочку зі слізьми та істерикою, чимдуж тікати, поки малюк не бачить, погрожувати і шантажувати солодощами/іграшками/мультфільмами, а також обманювати, щоб дитина лише заспокоїлась. Кожен із цих методів тільки погіршить ситуацію. А щоб цього не сталося і дитина пішла в садочок підготовленою, ми сформували для вас кілька корисних і дієвих порад.

    Спілкування та адаптація до нового розпорядку дня

    Починати завжди варто з діалогу. Розповідайте дитині про дитячі садочки, для чого вони створені, хто там працює, чим займаються діти, який там інтерʼєр та іграшки тощо. Для прикладу можна показати відео типових садочків чи розказати про свій такий досвід з дитинства. Не бійтеся запитувати у малюка, що він хоче, що його цікавить, що він боїться. Налагодити комунікацію і відкритий діалог з дитиною — першочергове завдання батьків.

    Одна з основних причин дитячого стресу на початку періоду садочка — це різка зміна звичного розпорядку дня. Тому, щоб зменшити цей ризик, необхідно завчасно і поступово почати привчати малюка до режиму дитячого садка. Намагайтеся створити вдома максимально схожі умови, не пропускайте час для навчання, ігор, прогулянки на вулиці та обіднього сну. Навіть якщо дитина відмовляється спати вдень, пояснюйте їй важливість простого відпочинку в ліжку або складіть їй компанію.

    Іграшки як метод заспокоєння і збереження зв’язку з домом

    Ще один спосіб підготувати дитину до садочка — придбати особливу іграшку, яку б вона могла брати з собою. Як варіант — лялька, транспорт, мʼяка іграшка чи навіть конструктор, який можна придбати в EVA. Головне, щоб дитині вона дуже подобалася і відволікала у разі кризових моментів у садочку.

    Якщо у малюка вже є вдома одна найулюбленіша іграшка, дозвольте йому її взяти з собою. Вона буде своєрідним маяком, який нагадуватиме дитині про дім, заспокоюватиме її, нейтралізуватиме відчуття самотності та покинутості.

    Навички самостійності

    Щоб дитині було легше адаптуватися до умов і колективу садочка, також потрібно переконатися у її самостійності. Малюк повинен вміти говорити, адже вихователі не зможуть зрозуміти його бажання і потреби (батьки це часто розуміють за жестами, мімікою чи іншими візуальними ознаками), а інші діти — комунікувати з ним. Це створюватиме для дитини дискомфорт і стрес. Також переконайтеся, що вона вміє самостійно їсти і пити, проситися і ходити до туалету, мити руки тощо. Важливо навчити дитину взуватися та одягатися, а для цього краще придбати одяг без складних застібок чи великої кількості ґудзиків, а взуття варто обрати на липучках (зимове — на застібці). Невміння їсти чи ходити до туалету може засмучувати дитину і спричиняти у неї відчуття сорому.

    Анкета для вихователя про дитину

    Якщо дитина психологічно готова і хоче йти в садочок, зіпсувати все можуть неприємні ситуації і конфлікти малюка з вихователями. Щоб цього уникнути, напишіть для них спеціальну анкету про свою дитину, де вкажіть її прізвище та імʼя, вік, особливості характеру, смакові уподобання, алергії чи іншу важливу інформацію. У перший час це значно полегшить діалог працівників садочка з вашим малюком, допоможе їм призвичаїтися одне до одного.

    Поступове знайомство із садочком

    Поганою ідеєю є раптовий, самостійний і повноцінний похід у садочок. Починати потрібно поступово. Одного дня покажіть дитині садочок здалеку, розкажіть щось про нього. Пізніше можна зайти на територію, ознайомитися з нею (за попередньою домовленістю і дозволом працівників). Якщо малюкові все сподобалося, запропонуйте йому зайти всередину і побачити, скільки там дітей і чим вони займаються. Коли дитина погоджується відвідувати заклад, починайте з кількох годин на день і збільшуйте цей період поступово. Коли страх зовсім мине, можете запропонувати залишитися на сон, як всі діти. Не змушуйте і не квапте дитину, нехай це буде її усвідомлене рішення.

    Зміцнення імунітету

    Зазвичай початок відвідування садочку завжди супроводжується простудними захворюваннями, адже це значний стрес для організму дитини. Щоб цього уникнути, займіться заздалегідь зміцненням імунітету. Придбайте дитячі вітаміни згідно з порадами лікаря, забезпечте малюку повноцінне корисне харчування з великою кількістю овочів, фруктів, клітковини, злаків тощо. Також для початку періоду садочка краще обирати літо, адже погані погодні умови ще більше навантажують дитячий організм.

    Розвивальні курси та заняття

    Багатьом батькам для підготовки дитини до садочку допомагають спеціальні розвивальні курси, гуртки, заняття тощо. Це зазвичай приватні заклади, де працівники кілька годин граються і займаються з дітьми. Такі заняття допомагають малюкові звикнути до дитячого колективу, вихователів, форми спілкування тощо.

    Починайте підготовку до дитячого садочка завчасно, щоб у дитини був час звикнути, усвідомити та адаптуватися до нового способу життя. Слухайте і намагайтеся почути її бажання і страхи, підтримуйте і говоріть з нею. Памʼятайте, для батьків цей період може бути важким, але для малюка він ще важкий, адже це чужі йому люди, нова територія і перший значний стрес.



    • інші новини