9 занять, які допоможуть не збожеволіти від нудьги на дачі

    75

    Поки одні натхненно гуглять, як правильно висаджувати розсаду, і креслять схеми ідеальних парників, інші з тугою чекають на початок дачного сезону. Перспектива провести вихідні та свята на грядках не викликає захоплення, а нескінченна метушня навколо саджанців провокує на єхидні зауваження про те, що мішок картоплі не вартий усіх цих зусиль. Насправді дозвілля на природі можна зробити цікавим, якщо підготуватися заздалегідь.

    1. Влаштуйте велосипедний рейд

    Свіже повітря, легке кардіо, приємна компанія — і ось ви вже не заручник шести соток, а учасник безкоштовного ретрітуру. Захопіть із собою на дачу велосипед і вирушайте неквапливо досліджувати околиці. Дорогою можна піддивитися цікаві ландшафтні рішення на ділянках сусідів, нарвати польових квітів, поплавати в озері, зустріти захід сонця і подивитися на безмежне зоряне небо, лежачи в стогу сіна.

    2. Сходіть на рибалку

    Якщо поруч із дачею є водоймище, гріх не спробувати втекти до нього з ненависних грядок. Візьміть із собою снасті, наживку та засіб від комарів. Якщо вам дійсно цікаво таке хобі, день пролетить непомітно, а ви повернетеся додому гордою ходою добувача їжі (хоча б для кота). Якщо ж риболовля — просто прикриття, щоб спокійно позасмагати і викупатися, то фраза «сьогодні не клює» допоможе виправдатися.

    3. Спробуйте барбекю-меню

    На дачі можна не лише смажити шашлики. Влаштуйте собі челендж і готуйте лише на вогні. На сніданок — запашний шакшук зі свіжою зеленню. Найсмачніше є її прямо зі сковорідки, мачаючи хліб у жовток. Навариста юшка – на обід. Якщо варитимете суп з річкової риби, спробуйте додати в котелок чарку горілки, щоб пом’якшити «болотний» запах. А до вечері можна приготувати плов чи картоплю з беконом на вугіллі.

    Рецептів для багаття безліч: конвертики з лаваша з сулугуні, фаршировані печериці, соті, стейки, кукурудза на грилі. Складіть меню на пару днів і заздалегідь купіть продукти у місті, особливо якщо на дачі з магазинів лише автолавка раз на тиждень.

    4. Потренуйтеся малювати з натури

    Якщо до від’їзду підготувати все необхідне, можна перетворити ув’язнення на дачі на творчу відпустку. Візьміть полотно, фарби, пензлі, зручний стільчик і вибирайте натуру. Якщо вам подобаються аквареллю краєвиди, пошукайте мальовничий куточок на ділянці. Віддаєте перевагу предметному живопису? Спробуйте намалювати яскраву квітку або кошик зі свіжими фруктами.

    Для тих, хто зовсім не товаришує з композицією, підійдуть картини за номерами. Розфарбовування полотна на свіжому повітрі під дзижчання бджіл схоже на безкоштовну арт-терапію.

    5. Вивчіть сімейний фотоархів

    Якщо ви вирушаєте на дачу разом із старшими родичами, запропонуйте їм влаштувати вечір сімейних історій. Дістаньте з антресолей старі альбоми, заваріть смачний чай, а фотографії самі зададуть тон розмови. Можливо, вам в руки потрапить дідусь армійський архів або стопка знімків з весілля батьків. Не соромтеся ставити запитання: розпитайте, з ким бабуся їздила на картоплю, коли була студенткою, і чому тато носив смішну кучеряву зачіску у 80-ті. Завдяки таким вечорам ви зможете дізнатись багато цікавого про історію своєї родини.

    6. Покачайтесь у гамаку з книгою

    Цей варіант підійде тим, кого рідні, захоплені городом, не критикують за пусте неробство. Тінь дерев, затишний гамак, гарна книга: можна годинами лежати, поринувши у фентезійний світ, перериваючись лише на обід. Якщо ви колись сильно втомилися і досі не можете виспатися, такий дозвілля — справжній порятунок.

    7. Відреставруйте старий комод

    Багато хто вивозить на дачу види меблі . Якщо у вас у сараї саме стоїть комод, який дід купив з нагоди ще за Союзу, можна спробувати себе у ролі реставратора. Подивіться пару відеоуроків, продумайте дизайн, підготуйте інструменти та починайте творити.

    До речі, для легкої обробки професійне столярне обладнання не знадобиться. Наждачка, шуруповерт, фарба, лак, нова фурнітура – і нудний дідок перетвориться на стильного красеня.

    8. Зваріть варення

    Дачний сезон – гарний час, щоб підготувати милі подарунки на рік уперед і поповнити власні запаси варення. П’ятихвилинка з ароматної чорної смородини, полуничний конфітюр , джем з яблук з аґрусом – експериментуйте з інгредієнтами та вигадуйте нові смаки.

    Спробуйте урізноманітнити заготівлі незвичайними поєднаннями. Наприклад, зваріть на пробу варення із зелених волоських горіхів або пелюсток чайної троянди . А щоб перетворити процес на справжню творчість, захопіть із собою на дачу гарні баночки, яскраві наклейки та інший декор.

    9. Заготуйте чайні набори та ароматичні саші

    Для цього прихопіть з міста більше полотняних мішечків або паперових пакетиків. Зберіть ароматні трави: м’яту, мелісу, лаванду , листя малини або ожини. Ромашка та чебрець часто ростуть у полях. У лісі можна зустріти суничний чи липовий колір.

    Щоб просушити сировину, розкладіть її тонким шаром в тінистому місці, що добре провітрюється, і залиште на пару тижнів. Коли трави висохнуть, починайте купажування. Для чаю достатньо змішати листя з квітами та розподілити збір за пакетиками. А якщо додати в мішечок з травами пару крапель улюбленої ефірної олії, то вийде натуральне ароматичне саше.



    • інші новини