7 способів зберігати мотивацію, коли все навколо руйнується

    79

    Прості, але надихаючі ідеї для всіх, кому потрібна підтримка зараз.

    1. Не зациклюватись на неприємностях

    Коли ви перестаєте вірити в те, що ви найнещасніша людина у світі, смуток стає безсилим і втрачає свою владу над вами. Завжди є люди, яким набагато важче. Звичайно, це не означає, що ваші проблеми менш вагомі. Але ви точно не зможете їх вирішити, якщо опустите руки і впадете в зневіру. Намагайтеся зберігати довкола себе позитивну атмосферу і бути вдячним за те, що гіршого не трапилося.

    2. Допомагати іншим

    Людство — найпрекрасніша чеснота. Займіться благодійністю, щоби полегшити свій стан. Пошукайте фонди, цінності яких вам близькі, станьте волонтером у притулку для бездомних тварин або віддайте непотрібні вам якісні речі тим, кому вони стануть у нагоді.

    Розсмішіть того, хто поряд, вислухайте того, кому хочеться виговоритися, візьміть на себе більше домашніх обов’язків — будь-яка, навіть найпростіша допомога іншим людям відверне вас від похмурих думок.

    3. Витрачати час на себе

    Найголовніша людина у вашому житті – це ви. Не треба думати про те, що могло статися. Живіть сьогоденням та оцінюйте все, що дає вам життя тут і зараз, з погляду своїх пріоритетів. Візьміть перерву, проведіть час віч-на-віч із самим собою і пориньте в саморефлексію .

    Якщо у вас є хобі, яке піднімає настрій, займіться ним. Подобається співати? Проведіть день у караоке. Чи любите дивитися фільми? Сходіть у кіно на цікаву прем’єру. Дайте собі час, доки не відчуєте, що готові рухатися далі.

    4. Цінувати зусилля оточуючих

    Навіть невеликі жести доброти можуть підняти настрій. Найчастіше дякуйте оточуючим за те, що вони роблять. При цьому намагайтеся не чекати від них надто багато і не покладайте на них великих надій, навіть якщо зробили чимало. Інакше вас спіткає розчарування. Але й спеціально шукати недоліки в інших людях також не варто. Краще звернути увагу на їх переваги та цінувати будь-яку участь з їхнього боку.

    5. Правильно обирати пріоритети

    Почуття жалю веде в нікуди. Навпаки, воно лише погіршує внутрішній стан. Важливо розуміти, на чому фокусуватися насамперед, щоб стало легше.

    У важких життєвих обставин багато хто витрачає час на сльози і нескінченні роздуми про те, що пішло не так. Позбудьтеся цієї звички і навчитеся відпускати ситуацію — що зроблено, те зроблено.

    Почніть розбиратися з тим, що є у вашому житті зараз, і подумайте, яким може бути наступний крок. Це мотивує вас навчатись на своїх помилках. Досвід, який ви придбаєте сьогодні, допоможе вам завтра. Тож краще перестати жити минулим та зайнятися майбутнім.

    6. Знайти того, хто надихає

    Це може бути член сім’ї, друг чи навіть знаменитість . Ким би не був цей чоловік, загляньте в його життя і спробуйте зрозуміти, з якими труднощами йому довелося зіткнутися. Шлях людей, якими ви захоплюєтеся, надихне вас розправити плечі та не здаватися.

    7. Ділитись своїми думками

    Один із дієвих способів упоратися з меланхолією — говорити. Коли ви відкриєте своє серце іншим і відкрито висловитеся, вам буде легше позбутися смутку та зневіри. Можна звернутися до психотерапевта чи поговорити з близькими. Головне, щоб ці люди слухали вас без осуду, але водночас могли прямо сказати, що ви зробили не так.

    Навіть одна маленька свічка здатна розвіяти сувору пітьму. Мотивація завжди довкола нас, якщо ми знаємо, де її шукати. А сум тимчасовий і одного разу піде. Не втрачайте віри в себе і продовжуйте боротися.



    • інші новини