7 способів усунути «енергетичні протікання», які змушують нас даремно витрачати час та сили

    10

    Коли ми чуємо слово «енергія», найчастіше у нас виникають думки про те, куди ми її витрачаємо на заняття спортом, моральну підтримку близького друга чи виконання роботи вчасно. Але перш за все треба думати про баланс між заняттями, які забирають енергію, та заняттями, які її заповнюють, чи то сон, весела вечірка чи похід до психотерапевта.

    Уявіть, що запас нашої енергії це банківський рахунок. Його потрібно регулярно поповнювати, щоб було витрачати. Ми можемо мріяти про те, щоб досягти успіху в кар’єрі, створити міцну сім’ю, бути здоровим, або про все одразу — це не має значення. Наш рахунок в енергетичному банку є ключем до досягнення будь-якої мети. Іноді ми витрачаємо кошти з цього рахунку навмисно, щоб наблизитися до здійснення мрії, інколи ж виснажуємо його несвідомо. Саме так і виникають енергетичні протікання.

    Що таке енергетичні протікання

    Це ситуації, думки, люди та вчинки, які непомітно нас виснажують і заважають нам виконувати бажання . Віддаємо ми собі в цьому звіт чи ні, кожна наша дія включає енергетичний обмін. Коли ми робимо щось, що забирає в нас більше енергії, ніж дає, це енергетичні протікання. До них часто призводять негативні розмови із самим собою, невирішені емоційні проблеми та заняття, які не відповідають особистим цілям.

    Енергетичні протікання можуть довго залишатися непоміченими і виходити першому плані, лише коли ми активно намагаємося привнести у життя щось нове. При цьому вони проявляють себе по-різному і виглядають, наприклад, як відсутність особистих кордонів, як виправдання занедбаних цілей нестачею часу для їх досягнення, як бездумні витрати , як нескінченний перегляд серіалів та гортання стрічки в соціальних мережах.

    Крім того, енергетичні протікання бувають невловимими, наприклад серйозна образа, негативні думки або помилкові переконання, і відчутними, наприклад безладдя в машині, фото в соцмережах або дратівливий проект на роботі.

    Чому енергетичні протікання – це погано

    Коли все наше життя складається з них, ми витрачаємо сили на те, що не приносить нам користі, і не здійснюємо своїх бажань. А іноді зовсім неусвідомлено притягуємо те, чого насправді не хочемо.

    Енергетичні протікання відволікають нашу увагу і змушують витрачати цінні розумові та емоційні ресурси на дрібниці та дурниці. Коли ми постійно прокручуємо в голові погані думки, сумніваємося в собі та згадуємо про минулі травми, наша енергія розсіюється і нам просто нема чого спрямувати на досягнення цілей. Це веде до невідповідності між нашими намірами та діями та уповільнює прогрес на шляху до виконання бажань.

    Як усунути енергетичні протікання

    В цілому все зводиться до того, щоб стати уважнішими до всього, ніж ми займаємося протягом дня. Потрібно бути чесним із самим собою та взяти на себе відповідальність за виявлені енергетичні протікання. Іноді ми діємо автопілотом — знаємо, що вони є, але не замислюємося, як їх усунути. Ось кілька кроків, які допоможуть.

    1. Практикувати саморефлексію

    Вивчіть свої думки, емоції та поведінку та визначте, на що ви витрачаєте свою енергію. Можна почати вести щоденник . Він допоможе виявити закономірності у тому, що саме спустошує ваш енергетичний рахунок. Робіть записи, коли відчуваєте виснаження та тривогу або коли вам здається, що ви «застрягли». Так ви знайдете причини протікання.

    2. Позбутися обмежених переконань

    У кожного є помилкові упередження, які заважають стати кращими. Дуже часто саме самообмеження призводять до енергетичних протікань, підриваючи наш потенціал та руйнуючи нашу впевненість у собі. Поставте під сумнів свої обмежуючі переконання та замініть їх надихаючими. Переосмислити негативні установки та позитивніше дивитися на світ допоможе когнітивна реструктуризація .

    3. Позначити чіткі межі

    Є друзі, члени сім’ї чи колеги, які одержують від нас більше, ніж віддають нам. Це звані енергетичні вампіри. Якщо певні люди або ситуації постійно позбавляють вас сил та енергії, важливо встановити межі. Частіше кажіть ні, дозуйте спілкування і намагайтеся проводити більше часу у сприятливому для вас середовищі.

    4. Упорядкувати свій розум і навколишній простір

    Фізичний безлад часто є відображенням ментального. І навпаки: чистий та акуратно організований простір — квартира, машина чи офіс — означає ясну голову. Підтримувати порядок у думках допоможуть медитація та усвідомленість, а чистоту у житловому та робочому просторі – регулярне прибирання.

    5. Дбати про себе

    Це має стати невід’ємною частиною вашого порядку дня. У вас навряд чи вдасться виявити себе з кращого боку і виконати ваші бажання, якщо ви не задовольнятимете свої потреби і піклуватиметеся про себе . Намагайтеся частіше робити те, що наповнює енергією розум і тіло, наприклад, гуляти на свіжому повітрі, приймати розслаблюючу ванну або читати. Так ви відновите свої ресурси та зведете до мінімуму потенційні протікання.

    6. Встати шлях емоційного лікування

    Минули травми та непророблені емоції часто роками залишаються причиною серйозних енергетичних втрат. Ви можете спробувати впоратися з цим самостійно , але найкращий спосіб все ж таки – звернутися до психолога.

    7. Розвивати свідомість

    Додайте у своє життя більше занять, пов’язаних із усвідомленістю: медитацію, дихальні вправи, йогу. Все це допоможе знизити рівень стресу і запобігти енергетичним протіканням, які виникають через нав’язливі думки і зовнішній тиск. Крім того, знайдіть будь-яке хобі, яке приноситиме вам радість і задоволення, посилюючи приплив позитивної енергії.



    • інші новини