7 речей, яких варто позбутися перед Новим роком у будинку, щоб навести лад у голові

  138

  Відправте мотлох на смітник — звільніть простір для нових ідей та гарного настрою.

  Як непотрібні речі заважають нашій продуктивності

  Пам’ятаєте приказку “Порядок на столі – порядок у голові”? Колись давно вона здавалася поморою, що набила оскому. Ну навіщо прибирати, якщо безлад особливо не заважає? І взагалі як це пов’язано з думками?

  Психологи вважають , що дуже пов’язано. Безлад у будинку або на робочому місці викликає стрес : у поле зору потрапляє занадто багато візуальних стимулів, доводиться витрачати час на пошук потрібних речей, у мозку постійно крутиться думка про те, що треба б прибрати, накопичується роздратування. Все це виснажує наші ресурси та знижує продуктивність.

  У новий рік краще входити з «чистими» думками, де оселяться нові плани, ідеї та мотивація для їхнього втілення в життя. Навіть якщо сил на повноцінне генеральне прибирання та тотальне розхламлення не залишилося, можна викинути хоча б кілька речей. Це вже допоможе зробити будинок і голову чистішим.

  Яких речей варто позбавитися перш за все

  1. Зіпсовані та зламані предмети

  Чашки з відколотими ручками, таз, що тріснув, роздерту котом штору, неробочий тостер, який ви все збиралися віддати в ремонт, але в результаті купили новий.

  Якщо ви не полагодили щось у перші пару місяців, швидше за все, вже й не полагодите. А такі речі, навіть якщо ними все ще можна користуватися, виглядають непрезентабельно, займають місце та псують настрій. Тож у будинку тримати їх не варто.

  2. Морально застарілий одяг

  У шафі вже рік висить сукня чи блузка, яку ви купили на захід, але одягли лише кілька разів? Або безглузда, але улюблена спідниця, яку ви не носили з часів старших класів? Карнавальний костюм, в якому у 2010 святкували Хелловін ?

  Якщо ви не одягали все це більше року, шансів, що речі стануть вам у пригоді, майже немає. Сміливо можна позбавлятися.

  3. Непотрібні папірці

  Нескінченні чеки, флаєри, листівки, каталоги їжі на виніс, газети, зім’яті серветки, інструкція від блендера, у якого лише одна кнопка тощо.

  Це тільки здається, що це не займає багато місця і не заважає. Або ви заводите цілу коробку для марних папірців (навіщо?), або доводиться постійно думати, куди засунути черговий буклетик, а потім натикатися на цю макулатуру в кухонних ящиках, комодах, кишенях або вазі для ключів. Не треба так. Зберіть все і відправте на смітник, а що можна – здайте на переробку .

  4. Речі з категорії «Колись знадобиться»

  Маленький блокнотик із кошенятами на кожній сторінці, який вас змусили купити на касі книжкового. Золотиста рамочка для фото, яку подарували вам на Новий рік, а вона так і не вписалася в інтер’єр. Фігурна овочерізка, яку ви придбали, вразивши рекламу.

  Тут те саме правило, що і з одягом: якщо ви довше 12 місяців предметом не користувалися, він так і роками займатиме простір у квартирі, переїжджатиме з вами на нові місця, а потім дістанеться у спадок вашим дітям. Сміливо позбавляйтесь.

  5. Речі на майбутнє

  Ви купили плаття на розмір менше в надії, що колись схуднете і зможете в нього влізти. Або піджак на розмір більший, щоб носити його, коли накачаєтесь. Або повний комплект підручників та зошитів з французької, щоб вивчати мову, коли у вас нарешті з’явиться вільний час. Ну а фінал історії ви і так знаєте: речі лежать, нікому не потрібні, і щоразу нагадують вам про ваші нереалізовані плани.

  Експерт із наведення порядку Марі Кондо у своїй книзі «Магічне прибирання» каже, що вдома потрібно залишати лише ті предмети, які викликають «іскри радості», тобто приємні емоції та спогади. А ті речі, які, навпаки, постійно змушують вас засмучуватися, потрібно викидати насамперед.

  6. Марні подарунки та сувеніри

  Ну, знаєте, всі ці фігурки свинок, які подарували на рік Свині, крихітний рушник зі страшненькою трояндочкою, сумнівною красою магнітик на холодильник та інше. Такі штуки тільки збирають пил, а око не тішать. Геть!

  7. Прострочені продукти

  Відкрита три місяці тому банку томатної пасти, маленькі пакетовані соуси, підозрілі домашні консерви, ліки зі строком придатності , що вичерпалися, духи, що видихнулися, і лосьйони для тіла.

  Пройдіться критичним поглядом по вмісту холодильника, аптечки, кухонних шаф, поличок у ванній кімнаті. Зверніть увагу на дату виготовлення продуктів і рекомендований термін, а також умови зберігання. І рішуче викидайте те, що лежить надто давно чи зберігалося неправильно. Тут уже ви ризикуєте не лише місцем у квартирі, а й своїм здоров’ям.

  Куди відправити непотрібні речі

  Найпростіший варіант – віднести на смітник. Але якщо ви прагнете усвідомленого споживання і хочете, щоб у світі було менше сміття, є ще кілька варіантів.

  1. Переробка

  Пошукайте найближчі пункти прийому поряд із вашим будинком. У цьому допоможе спеціальна карта , створена Greenpeace. Якщо вам пощастить, знайдете велику сортувальну станцію, яка приймає різні види пластику, і поліетилен, і макулатуру, і скло. Тож частину зібраного мотлоху можна віднести туди. Тільки попередньо вивчіть правила конкретного пункту прийому, помийте сміття і розділіть його на категорії.

  2. Благодійність

  У багатьох містах є благодійні організації, які приймають одяг та взуття. Іноді трапляються секонд-хенди, які навіть готові викупити речі за символічну суму. І в тому і в іншому випадку важливо, щоб одяг та взуття були в хорошому стані: чистими, цілими і не надто пошарпаними.

  3. Своп-вечірки та «гаражні» розпродажі

  Це, на жаль, не найпоширеніші формати, але у великих містах такі заходи іноді відбуваються. «Гаражний» розпродаж — щось подібне до ярмарку, на якому ви просто продаєте непотрібне майно в нормальному стані іншим людям. А своп – це обмін своїх речей, якими більше не користуєтеся, на чужі, які можуть стати вам у пригоді .

  Ще можна виставити непотрібні предмети на продаж на Avito чи “Юлі”, у міських групах та чатах. Якщо у вас немає гарячого бажання заробити і хочеться просто якнайшвидше позбутися речей, сфотографуйте їх і викладіть у паблики типу «Віддам задарма». Швидше за все їх заберуть досить швидко.