7 найзахаращеніших місць у квартирі, на які варто насамперед звернути увагу під час прибирання

    5

    Навіть після грандіозного прибирання не залишає відчуття, ніби в квартирі є мотлох і панує безлад? Тоді настав час уважно озирнутися на всі боки і навести лад там, куди найчастіше «не доходять руки». Розкриваємо всі секрети про ті найнещасливіші місця, на які в першу чергу слід звернути увагу під час прибирання.

    1. Перше місце: тумбочки біля ліжка

    Мабуть, тумбочки можуть похвалитися гілкою першості серед найбільш захаращених місць у квартирі. Найчастіше, на них накопичується стільки непотрібних речей, що в голові не вкладається, як усе це могло там поміститися. Книги, ліхтарики, зарядки від телефонів, блокноти, таблетки, крему та косметика, годинник, будильник та інші милі дрібнички – лише найменша частина того, що можна знайти на тумбі. На жаль, з часом подібних речей накопичується все більше і більше, і всі вони просто покриваються пилом. Звідси виникає те відчуття безладу, яке буквально тисне з усіх боків. Що робити? Прибрати все зайве та залишити лише необхідні речі. Але що якщо, більшість добра життєво важлива і потрібна? У такому разі, купіть пару сучасних органайзерів і обережно розкладіть всі дрібниці по місцях. Правильно організовані місця зберігання – запорука гарного настрою, чистоти та порядку.

    2. Друге місце: ванна кімната

    Друге місце сміливо можна віддати ванній кімнаті з усіма її полицями, повністю забитими різними банками-склянками, пляшками, рушниками, гребінцями та іншим ванно-банним приладдям. Іноді там можна знайти не один десяток непотрібних речей від фена, дитячих іграшок, запасних щіток і станків для бритв, до пакетиків (у тому числі використаних) з-під масок, шампунів і напівпорожніх банок, а також кремів і косметики. Найчастіше такий безлад утворюється через те, що всі речі лежать не на своїх місцях, а просто розкидані там, де вдалося приткнути. Щоб позбавитися від хаосу, що панує навколо, варто дотримуватися пари простих правил, а саме: не купуйте про запас і без розбору. Якщо все-таки взяли кілька пачок порошку про запас, то не поспішайте виставляти його на загальний огляд (куплені в промивальні засоби та банне приладдя найкраще зберігати в закритих шафках під мийкою). Що ж до всього іншого, то обов’язково переберіть і розсортуйте всі речі. Обзаведіться органайзерами для різних дрібниць, ємностями для миючих засобів, а також контейнерами для ватних паличок, масок і одноразових шампунів. Пам’ятайте, що всі органайзери, контейнери та ємності повинні бути в одному стилі, так ви не тільки зможете підтримувати чистоту та порядок, а й досягнете естетичної атмосфери.

    3. Третє місце: ящики на кухні

    Кухонні шафки – займають третє місце в рейтингу найзахаращеніших куточків у квартирі. Крім столових приладів у яких можна знайти пакет із пакетами у пакеті; пакет із приправами; пакет з різними дрібницями, які одного разу можуть стати в нагоді; насадки для міксера та м’ясорубки; зубочистки, шпажки, сірникові коробки, упаковки з-під сипучих (про всяк випадок, щоб не забути марку смачної гречки та хорошого борошна), та багато іншого. Все це не тільки займає дорогоцінний простір, а забирає час, у спробах відшукати потрібну штукенцію. Тому тут також важливо, як і в двох інших випадках перебрати весь мотлох і позбутися справді непотрібних речей, залишивши тільки ті, що завжди повинні бути під рукою. Скласти їх можна у спеціальні органайзери, призначені як для столових приладів, так спецій. У верхній висувній шухляді найкраще залишити всі ті прилади, якими ви користуєтеся щодня (вилки, ложки, ножі, овочечистки і т.д.), в іншій ящику можна скласти все те, що використовується кілька разів на тиждень і рідше. У нижньому розмістіть предмети, які використовуються рідше одного-двох разів на місяць.

    4. Четверте місце: передпокій

    Що вже казати, а передпокій цілий рік виконує складську функцію. У ній накопичується не лише взуття, парасольки, сумки, шапки, рукавички, а й гори пакетів, газет, журналів, платіжок за квартиру, магазинних чеків та інших дрібниць. Здавалося б, подібна ситуація в порядку речей, але не тут було. Передпокій – візитна картка, адже як кажуть, зустрічають по обгортці. Так і тут. Хочете, щоб у квартирі була заспокійлива обстановка? Тоді підтримуйте порядок у коридорі. Переберіть взуття, що скупчилося (вимийте і запряжте те, яке не носитимете найближчим часом). Позбудьтеся непотрібних чеків (а якщо ви переживаєте, що якось вони вам можуть стати в нагоді, то виділіть під них який-небудь симпатичний органайзер), те саме стосується і платіжок. Не варто зберігати їх на видному місці, складіть їх в окрему папку та зберігайте у шафі. Пакети найкраще прибрати в шафу, як і парасольки з сумками та шапками, які валяються на полиці биту годину. На вішалці також варто навести лад. Заберіть з неї зайвий верхній одяг і все те, що впадає в око, але при цьому не використовується вже котрий місяць.

    5. П’яте місце: столик у вітальні

    Журнальний столик, як і тумбочка – місце, де накопичуються гори непотрібних речей від пультів для кондиціонера і телевізора, до різних статуеток, дрібничок, книжок, чашок. Залишіть тільки ті речі, якими ви користуєтеся щодня на постійній основі, решта – сховайте у шафу або нижню полицю. Недочитану книгу можна також розмістити внизу столика. Чим менше буде на ньому предметів, тим просторіше і акуратніше виглядатиме кімната.

    6. Шосте місце: кухонний стіл

    І знову повернемося до кухні. Цього разу винуватцем урочистостей – є стіл, точніше його стільниця. Чи варто говорити про те, що це одне з найбільш захаращених місць, оскільки на столі залишається не тільки чашки, а й банки з варенням медом, цукорниця, пачки з печивом, цукерки, недоїдені солодощі або хліб, накритий серветкою. Перераховувати можна до нескінченності, та ось тільки звичка сама себе не викоренить. Щоб досягти результату, треба привчати себе щоразу після їди прибирати все зі столу. Так-так, абсолютно все. Повірте, на кухні повно місця, де можна зберігати як солодощі, так і кухонне начиння. Те саме правило стосується і робочої поверхні. Підготували – прибрали все до шафи. Не потрібно залишати гори посуду, спеції, серветки, кришки та підставки під гаряче на видних місцях. Пам’ятайте, що вільний простір робить приміщення візуально просторішим і чистішим.