6 способів зекономити, які варто запозичити у батьків

    97

    Не будь-яка «мудрість поколінь» гарна. Але деякі принципи справді працюють.

    1. Купувати товари прозапас

    Тут, звісно, ​​є нюанси. Запасатися на десятиліття вперед так, що потім археологи розгрібатимуть піраміди з тушонки та цукру, навряд чи гарне рішення. Однак і в продуктовий мінімалізм не варто впадати.

    Для багатьох звичайна ситуація — дорогою додому вирішуватиме, що буде на вечерю, та купуватиме інгредієнти у найближчому магазині. А якщо вдома раптом чогось не виявилося – виручить доставка. Такий підхід змушує переплачувати, тому що позбавляє можливості набувати все вигідно.

    Коли ви щоразу використовуєте одні і ті ж продукти або миючі засоби, є сенс купувати їх у більшому обсязі або придбати щось на користь, якщо бачите знижку. Крім іншого, це допоможе пережити період ажіотажу, як, наприклад, було на початку пандемії , коли багато товарів через паніку зникали з полиць. У таких випадках вам не доведеться купувати щось за спекулятивною ціною. Ви просто перечекаєте цей час на запасах.

    2. Брати продукти у приватників

    Гіпермаркети – це зручно та часто вигідно. Але іноді буває розумніше придбати щось у приватника. Наприклад, за прийнятні гроші позбавити сусідку зайвого врожаю з дачі. Звичайно, в основному це стосується продукції, яку можна виготовити на присадибній ділянці.

    Якщо сусідів-дачників немає, варто вирушити на ринок. У багатьох містах влітку та восени влаштовують сільськогосподарські ярмарки, на яких люди продають надлишок. Головний бонус ринку – там можна торгуватися . Не втрачайте цей шанс заощадити та вмикайте чарівність на повну!

    При цьому важливо не впадати в ілюзію, що у приватників все є натуральним, а фірми постачають одну хімію. На птахофабриках, звичайно, дають курям ліки, але дотримуються при цьому певних протоколів. Тому що нікому не потрібні перевірки від органів, що інспектують, і репутаційні скандали. Багато приватників теж знають, що таке антибіотики, добрива і так далі. І використовувати їх можуть хаотично та в будь-яких кількостях.

    3. Освоювати раціональні рецепти

    Середньостатистична мама ніби від природи наділена здатністю готувати з однієї курки чотири страви, а залишки вчорашньої вечері перетворювати на принципово нове частування на обід. Хоча, найімовірніше, її навчило цьому життя.

    Не обов’язково чекати, коли фінанси виконають пронизливий романс. Зробити меню трохи раціональнішим можна вже зараз.

    4. Робити заготовки

    У магазині солоні огірки та смачне варення взимку можуть коштувати дорожче, ніж якісь екзотичні манго та авокадо. Так що немає нічого поганого в тому, щоб подбати про своє майбутнє і переробити куплений у приватників урожай у пюре, компоти, салати.

    Сам процес консервування виглядає як тестер пекла: жарко, скрізь пара, все довкола небезпечно булькає. Зате взимку солоний помідор власного приготування швидко перенесе вас до раю. Особливо якщо до цього порівняти витрати на свої заготівлі та вартість баночок у магазині.

    5. Навчитися рукоділництву

    Не варто дурити: наші мами та тата вміють майже все робити своїми руками не тому, що вони надлюди, а від складного життя. Не все можна було купити, а часто бувало і нема на що. Тому кожен виходив зі становища як міг: лагодили зламане, вчилися створювати нове з нуля.

    Звісно, ​​не треба доводити ситуацію до абсурду. Якщо ви висококваліфікований спеціаліст і ваш час дорого коштує, завжди логічніше попрацювати за профілем трохи більше та сплатити чужі послуги. Але, скажімо, якщо ви вечір проводите за гортанням соцмереж, цілком можна зайняти руки чимось іншим, окрім смартфона. І заощадити.

    Наприклад, навчитися в’язати зимові шапки та шарфи з пряжі з додаванням вовни — такі будуть у рази дешевшими та якіснішими за магазинні синтетичні. Щоб зламаний прилад запрацював, іноді достатньо простих маніпуляцій із викруткою та паяльником. Деякі предмети одягу не обов’язково викидати одразу, їх можна зашити. Якщо фінанси підтискають, це вихід.

    6. Кооперуватися

    Старшому поколінню переважно властиво діяти колективно. І це часто виправдана стратегія.

    Наприклад, сільські жителі часто продають м’ясо тушами. Купити цілу свиню та знайти під неї місце в холодильнику — для городянина завдання нетривіальне. Але якщо поєднатися, вийде дешевше і зі зберіганням проблема вирішиться. Великі упаковки продуктів, куплені зі знижкою в супермаркеті, теж вигідніше розділити. А іноді й просто вчасно передана інформація про магазинні акції грає свою роль.



    • інші новини