6 кроків, які змінять життя за 6 місяців

    82

    Багато хто з нас прагне змін, і не колись, а прямо зараз. Ми хочемо схуднути, більше заробляти, оточувати себе людьми, що надихають, або просто жити краще.

    Можливо, ви вже пробували кардинально змінитися, але все одно дивним чином опинялися в тій самій точці, з якої починали. Модні дієти не допомагали, курси « успішного успіху » ніяк не впливали на зарплату, а ви повільно, але вірно втрачали надію на світле майбутнє.

    Але є й добрі новини — змінити своє життя реально. Це не відбудеться за одну ніч і не буде так само легко, як у рекламі чи глянцевих журналах, але це можливо. Головне – робити маленькі та послідовні кроки до мети. Спробуйте почати із цих шести.

    1. Позбутися непотрібних звичок

    Коли ми хочемо змінити життя, ми зазвичай додаємо до неї нові ритуали. Нам здається, що як тільки ми почнемо прокидатися о п’ятій ранку і витрачати годину на йогу, наше життя магічним чином перетвориться. Однак здебільшого все залишається, як і раніше, тому що у нас не виходить довго дотримуватися такого розкладу. І це цілком нормально. Усі ми іноді зазнаємо невдач.

    Спробуйте вчинити по-іншому — позбавтеся звичок, які тягнуть вас назад. А якщо хочете, то ускладніть завдання та замініть їх такими, які рухатимуть вас уперед. Наприклад, читати кілька розділів книги перед сном, замість того щоб перегортати стрічку ФБ, не перевіряти робочу пошту після 17:00, закінчувати день короткою медитацією або випивати склянку води щоразу, коли хочеться з’їсти шоколадку .

    Сенс у тому, щоб брати максимум від звичок, які вже є у вашому житті, або ретельно їх розібрати, відмовитися від непотрібних та завести корисні.

    2. Робити щось приємне для себе щотижня

    Більшість із нас зайняті справами майже 24 години на добу. На жаль, через таке навантаження часу на себе практично не залишається. Але подумайте: ви витрачаєте годинник на те, щоб задовольнити чужі потреби, забуваючи при цьому про свої власні.

    Наступні шість місяців постарайтеся щотижня робити як мінімум одну річ для себе . Запишіться на масаж, подивіться улюблений фільм, випийте чашку кави в тиші — присвятіть собі час, не думаючи про інших. Це необов’язково має бути серйозне заняття на кілька годин. Мета полягає в тому, щоб зробити перерву і приділити хоча б кілька хвилин самому собі.

    Єдина людина, яка завжди буде з вами, ви самі. А це означає, що за ваш емоційний стан відповідаєте лише ви. До того ж, якщо вам погано, ви навряд чи зможете ефективно допомогти іншим. Турбота про себе – це можливість подарувати світові найкращу версію себе.

    3. Записувати свої здобутки перед сном

    Напевно, у вас бували дні, коли ви вперто працювали, але надвечір все одно відчували себе так, ніби не зробили нічого істотного. У прагненні до великих, амбітних цілей ми часто не помічаємо, скільки всього вже досягли. Ми ігноруємо виконані завдання та журимося, що не встигли зробити більше.

    Саме тому важливо регулярно святкувати свої здобутки, навіть найменші. Виділяйте пару хвилин увечері і записуйте, що вдалося зробити за день і чим ви пишаєтесь. Можливо, ви завершили всі заплановані справи, гідно впоралися з конфліктом на роботі або провели час у ресторані з друзями.

    Краще записувати свої цілі та досягнення на папері. Для цього заведіть кілька списків: цілі на найближчі три місяці, цілі на тиждень та перемоги за день. Так ви зможете повертатися до минулих періодів та стежити за прогресом.

    Починати з невеликих кроків набагато легше, ніж одразу переходити до радикальних змін. Маленькі перемоги додадуть вам впевненості та наповнять енергією, що дозволить встигати набагато більше.

    4. Ставити все під сумнів

    Навчіться не приймати все як належне. Намагайтеся аналізувати будь-яку пораду та інформацію, яку ви отримуєте. Так, навіть ці кроки. Чи мають вони сенс для вас? Чи допоможуть на шляху до вашої мети? Чи є сенс впроваджувати їх у вашу повсякденність?

    Не існує універсального склепіння правил для ідеального життя. Те, що підходить одному, шкодить іншому. Наприклад, дієта, яка допомогла вашій подрузі, може зовсім не спрацювати для вашого організму. Зрештою, у кожного з нас свої сильні та слабкі сторони, життєві настанови та особливості.

    Ніхто не може опинитися на вашому місці та прожити ваше життя. Будьте критичніші до всього, що відбувається навколо, і фільтруйте будь-яку доступну вам інформацію.

    5. Повторювати три фрази щодня

    Прийняти той факт, що необхідно змінити своє життя, досить складно. Ще складніше – опрацювати емоції, які заважають на шляху до важливих змін. Зробити це допоможе просте вправу.

    Встаньте перед дзеркалом і, звертаючись до себе на ім’я, продовжіть наступні фрази:

    • Я пишаюся, що ти… — перерахуйте сім речей, які викликають у вас гордість.
    • Я прощаю тебе за… — згадайте минулі помилки, які досі вас турбують, і постарайтеся їх відпустити.
    • Я обіцяю тобі, що… — сформулюйте цілі та візьміть на себе зобов’язання досягти їх.

    Звичайно, ви не побачите чарівних перетворень, якщо зробите цю вправу лише один раз. Але з часом помітите зміни в собі та навколо себе.

    6. Здобувати уроки з будь-яких подій

    Наступного разу, коли зіткнетеся з несправедливістю, запитайте себе: «Який урок я можу з цього зробити?».

    Можливо, вам не вдасться відразу знайти відповідь. Однак поступово, проаналізувавши ситуацію, ви зрозумієте, як узяти від неї найкраще. Зрештою, важливо вміти зустрічатися з труднощами віч-на-віч. А це набагато простіше зробити, коли ми відкриті до будь-якого розвитку подій.

    Життя — дуже складне, але багате. Багата на досвід, любов, спогади та безцінні уроки. Багата на провали, помилки, розчарування та важкі завдання. Намагайтеся фокусуватися на позитиві та робіть невеликі кроки назустріч людині, якою хочете бути. Ваше життя не стане простішим. Зате ви навчитеся стійкіше сприймати невдачі.



    • інші новини