5 ознак, що вас недооцінюють на роботі

    39

    Відчуття, що нас недооцінюють часто стає причиною дискомфорту на роботі. Але перш ніж розбиратися, звідки воно виникає і як з ним упоратися, важливо визначити, який сенс ви вкладаєте у поняття «цінність». Для одних це просування кар’єрними сходами, а для інших — добрі стосунки з босом.

    Як зрозуміти, що вас недооцінюють

    Небезпечні сигнали можуть бути різними. І далеко не всі вони очевидні з першого погляду. Людина повинна мати високий емоційний інтелект і гостре чуття, щоб розпізнати ранні ознаки того, що його недооцінюють, тому що вони досить незначні. Ось деякі з них.

    1. Вашу думку ігнорують

    Коли колеги або бос регулярно нехтують вашими пропозиціями або видають їх за свої, вони посилають вам повідомлення: Ти не пропонуєш нічого вартого.

    Якщо таке часто відбувається з вами, спочатку переконайтеся, що чітко і зрозуміло доносите свої думки. Якщо проблема не в цьому, запитайте, чому ваші пропозиції не враховуються. Наприклад: «Будь ласка, допоможіть мені розібратися, що не так з моєю ідеєю». Таке формулювання не звучатиме як атака, а отже, у співрозмовника не виникне бажання захищатися.

    2. Ви не вникаєте в роботу

    Відстороненість – частий симптом того, що вас не цінують. Всі ми хочемо відчувати зв’язок із оточуючими, відчувати свою значущість і знати, що нас чують. Це наша нейропсихологічна потреба. Коли вона не задовольняється, ми перестаємо вникати у те, чим займаємось.

    Тому, якщо ви часто «відключаєтеся» від робочих завдань, можливо, вся річ у внутрішньому відчутті того, що вас не цінують.

    3. Вам доручають лише дрібні завдання

    Коли ви день за днем ​​зайняті незначними завданнями, які не відносяться до ваших обов’язків і не залучають ваші професійні навички, наприклад, готуєте каву або робите нотатки на нараді, це тривожний сигнал. Компаніям потрібні люди, які виконуватимуть дрібні доручення, але це не означає, що всі нудні рутинні справи повинні лягати на вас. Особливо якщо колегам у цей час доручають найцікавіші перспективні проекти.

    Перш ніж ви вкотре погодитеся вести записи на зборах, визначте свої пріоритети. Кожне ваше «так» одному завданню означає неявне « ні » іншому. Якщо довго займатися справами на кілька рівнів нижче за ваші здібності, якось настане момент, коли робота перестане вас радувати.

    Проаналізуйте, що головні люди у вашій компанії вважають за важливе, які цілі ставлять перед собою і як ви можете допомогти їх досягти. Як тільки ви знайдете відповіді, поговоріть із керівником. Скажіть, що ви помітили вільну нішу, і запитаєте, чи займається цим напрямком хтось із співробітників і чи не потрібна ваша допомога.

    Якщо ви вже пояснювали начальству, що хочете розвиватись, але нічого не змінюється, можливо, причина в іншому. Мабуть, ваше керівництво з якоїсь причини не вважає вас сильним гравцем. Подолати це упередження може бути складно. Подумайте, чи вам хочеться витрачати на цей час.

    4. Вашу роботу контролюють

    Коли керівник займається мікроменеджментом , значить, він не настільки високо цінує вас, щоб надати вам повну незалежність.

    Якщо бос постійно моніторить вашу діяльність, а не просто дає вам завдання, спробуйте запропонувати експеримент. Наприклад: «Я знаю, що ви переживаєте щодо дедлайну. Але коли ви постійно перевіряєте, як справи йдуть, я втрачаю увагу, а це заважає зробити все вчасно. Давайте спробую працювати самостійно». Не забудьте згадати, що це експеримент. Так буде більше шансів, що начальник погодиться.

    5. У вас маленька зарплатня

    Ваша зарплата – один із головних індикаторів того, наскільки компанія цінує ваш внесок. Якщо вам дають хороший зворотний зв’язок і постійно хвалять, але не піднімають зарплату, вас явно недооцінюють.

    Це може здаватися несерйозною проблемою зараз. Однак з часом ймовірність того, що ви продовжите отримувати менше, ніж заслуговуєте, збільшується. Ваша нинішня зарплата є стартовою точкою для майбутніх переговорів. Набагато легше домовитися про зарплату 65 тисяч, якщо ви вже отримуєте 60, а не 50.

    Якщо ви підозрюєте, що мало отримуєте, вивчіть ринок та дізнайтесь, скільки заробляють фахівці вашого рівня. З цією інформацією можна йти до боса і побудувати розмову, наприклад, так: «Обов’язки, які я виконую, не відповідають моїй посаді та зарплаті. Що потрібно, щоб ми обговорили та переглянули моє становище в компанії?»

    Як виправити ситуацію

    Якщо вам знайомий будь-який із п’яти сигналів, значить, час поговорити з керівником . Не варто мовчки приймати той факт, що ваш потенціал закопують у землю. Але замість того, щоб скаржитися, почніть діяти. Пам’ятайте, що ви керуєте своєю кар’єрою. Заступайтеся за себе хоча б заради свого ментального здоров’я.

    Якщо це не сильно вас мотивує, порахуйте скільки грошей ви втрачаєте, залишаючись на роботі, де вас не цінують. Подумайте, чи дійсно ви волієте уникати незручної розмови і заробляти менше. Не захищати свої інтереси обходиться надто дорого.



    • інші новини