3 способи зробити дачу місцем, де захочеться відпочивати, а не працювати

  26

  Грядки з овочами – це добре. Але проводити всі вихідні, зігнувшись над морквиною, втомлює. Розповідаємо, як змінити дачу, щоб відпочинок на природі допомагав розслабитися та зарядитися енергією.

  1. Створити лаундж-зону

  Якщо любите читати, розтягніть між деревами гамак, поставте гойдалки, невеликий столик для напоїв у тіні будинку і проводьте там час за книгою. Чи подобається відпочивати активно? Організуйте маленький майданчик, покритий піском або газоном, для йоги та бадмінтону. Ще варіант – каркасний басейн. Головне, щоб зона для плавання була подалі від дерев, інакше швидко втомитеся діставати листя з води.

  На ділянці можна встановити стильний літній душ і облаштувати кінотеатр просто неба — знадобляться лежаки, проектор, складаний екран або рівна біла стіна, наприклад від гаража. Зупинятися на чомусь одному необов’язково! Якщо простір дозволяє, створіть кілька тематичних зон для розслаблення.

  2. Розбити альпійську гірку

  Це штучний горбок з камінням та рослинами, що імітує гірські схили. Догляд за таким — своєрідна медитація . Як і спостереження за квітучою ділянкою. Тому спорудити альпійську гірку краще на видному місці — нехай вона тішить око частіше.

  Щоб посилити розслаблюючий ефект, поряд з пагорбом можна розмістити декоративний фонтанчик. Шум води заспокоюватиме і трохи перебиватиме сторонні звуки на кшталт дзижчання газонокосарки на сусідній ділянці.

  3. Організувати альтанку з кухнею

  Об’єднайте обідній стіл та гриль-зону на одному майданчику. Така альтанка зробить посиденьки з друзями чи родиною комфортніше. По-перше, розділятися не доведеться: людина, яка відповідає за мангал, завжди перебуватиме в компанії, а не самотньо сумувати біля жаровні. По-друге, дах будівлі захистить від негоди і не дасть зливі перешкодити спокійному обіду.

  Щоб відпочинок був максимально приємним, відкриті стіни або вікна альтанки краще забезпечити москітною сіткою. Тоді сидіти за столом вийде до пізнього вечора: оси не зазіхають на м’ясо та кавун, а комарі — на вас і ваших гостей.