26 простих справ, які заберуть не більше 30 секунд і зроблять будинок значно чистішим

    81

    Ви здивуєтеся, як багато можна встигнути за півхвилини.

    1. Очистити відро для сміття у ванній. Ми часто забуваємо про нього, допоки в ньому зовсім не залишиться місця. Тому винесіть сміття прямо зараз.

    2. Замінити або почистити пилозбірник у пилососі. Через переповнений мішок або контейнер прилад набагато швидше зношується. Не забувайте регулярно чистити його.

    3. Протерти дзеркало. Для цього можна взяти оцет та газету. Оцет допоможе уникнути розлучень, а газета не залишить ворсинок, на відміну від звичайної ганчірки чи рушника.

    4. Протерти зовні будь-який кухонний прилад. Наприклад, посудомийну машину, духовку, холодильник чи будь-який інший.

    5. Поміняти рушники у ванній або кухні. Так ви не тільки підтримаєте чистоту, але й запобігте поширенню бактерій.

    6. Очистити вентиляцію. У ній завжди накопичується величезна кількість пилу, яким ми потім дихаємо. Намагайтеся частіше протирати вентиляційні решітки у всіх кімнатах, де вони є.

    7. Змінити батарейки в годиннику. Звичайно, це дрібниця, але тільки до тих пір, поки вам не знадобиться дізнатися точний час. Тому краще перевірити батареї заздалегідь.

    8. Протерти екран телевізора. Це майже завжди не завадить. Пройдіться по ньому сухою ганчіркою або використаною серветкою для прання, щоб пил не осідав на екрані і він довше залишався чистим.

    9. Насипати соду у відро для сміття. Вона запобігатиме появі неприємного запаху. З цією ж метою можна залишити невелику кількість соди та в холодильнику. Головне – регулярно її міняти.

    10. Викинути непотрібні листи, каталоги та журнали. Вони займають зайве місце на вашому журнальному столику і не приносять жодної користі.

    11. Видалити плями . Де б вони не були, на це знадобиться зовсім небагато часу, а в будинку стане набагато чистіше та приємніше.

    12. Полити рослини. І протерти листочки від пилу.

    13. Протерти стільниці. Можна використовувати спеціальні серветки, що дезінфікують, знищують бактерії.

    14. Протерти зони та предмети, про які зазвичай все забувають. Наприклад, дверні ручки, вішалки, пульт телевізора, стаціонарний телефон або електричний щиток.

    15. Підмісти біля входу. Більшу частину бруду, що скупчується на підлозі та на килимах у передпокої, приносимо ми самі й наші гості. Її кількість можна трохи зменшити, якщо регулярно підмітати доріжку біля будинку чи сходову клітку поряд із квартирою.

    16. Навести лад у холодильнику. 30 секунд, звичайно, не вистачить, щоб ґрунтовно почистити полиці, але достатньо, щоб витягнути молоко, що скиснуло, або викинути загорнуте у фольгу щось, що причаїлося в дальньому кутку.

    17. Навести лад у машині. Викиньте мотлох з бардачка або тримача для склянок. Чистота всередині автомобіля важлива не менше ніж зовні.

    18. Позбутися зайвих контейнерів. Швидше за все їх набагато більше, ніж вам потрібно. Звільніть місце та викиньте ті, якими ніколи не користуєтеся.

    19. Розібрати аптечку. Позбавтеся порожніх пляшечок і прострочених ліків. Це зменшить ризик випадкового отруєння.

    20. Усунути засмічення. У цьому допоможуть сода, оцет та гаряча вода. Спочатку насипте в слив раковини половину упаковки соди , потім залийте туди 100-150 мл теплого оцту. Від взаємодії інгредієнтів почне утворюватись піна. Щоб вона не виходила назовні, накрийте зливний отвір ганчіркою. На все це якраз піде півхвилини. Займіться своїми справами, а за півгодини вийміть ганчірку і залийте в отвір окріп.

    21. Вибити килимки біля вхідних дверей. Це допоможе запобігти попаданню в квартиру зайвого бруду та сміття. Краще тримати одразу два килимки — усередині та зовні.

    22. Навести лад у невеликій зоні. Наприклад, викиньте сміття з ящика з будь-яким дріб’язком або помітите в одній кімнаті. Можливо, коли ви почистите один куточок у будинку, це надихне вас на повноцінне прибирання.

    23. Протерти жалюзі. Для цього підійде ганчірка з мікрофібри або ті самі використані серветки для прання.

    24. Розібрати документи. Викиньте непотрібні, а решту розподіліть на файли.

    25. Пропилососити верхні частини дверей та вікон. Там накопичується пил і бруд, який важливо регулярно вичищати, про що багато хто навіть не замислюється.

    26. Скласти план. Якщо ви не можете зайнятися прибиранням прямо зараз, складіть список всього, що потрібно буде зробити потім. Як тільки з’явиться час, у вас перед очима буде план дій.



    • інші новини