10 поширених помилок, що вкорочують термін служби плити

    603

    10 поширених помилок, що вкорочують термін служби плити

    Не повторюйте їх, якщо хочете, щоб техніка служила довго та справно.

    1. Ігнорувати посібник користувача

    Звичайно, читати його дуже нудно, але в ньому міститься корисна інформація про догляд за плитою. Виробники часто вказують, яких дій уникати і що робити за дрібних поломок.

    Тож не викидайте інструкції після покупки техніки. Зберігайте їх разом там, де в разі чого їх легко буде знайти.

    2. Відволікатися під час готування

    Поки закипає вода або щось нагрівається, то й хочеться зайнятися іншими справами. Але якщо рідина проллється на плиту, доки ви у сусідній кімнаті, можуть бути проблеми. Наприклад, утворюється нагар або заллє конфорку і вона перестане працювати.

    Намагайтеся не відходити від плити надовго, а якщо щось пролилося, не давайте пляму засохнути.

    3. Не прочищать газовые конфорки

    Якщо ви помітили, що конфорка горить слабо, значить, її пора прочистити: швидше за все, вона засмітилася. Не ігноруйте цю проблему, інакше подача газу ставатиме все гірше і гірше. Вийміть конфорки з гнізда та прочистіть отвори дротом. Не забудьте перед цим перекрити газ.

    Щоб запобігти таким неприємностям, проводьте таку процедуру регулярно.

    4. Рідко мити скляну варильну панель

    Плита зі скляною панеллю виглядає стильно і сучасно, але якщо її не доглядати, потіки, плями і нагар зведуть нанівець всю красу. І вам доведеться вирушати за новою раніше, ніж ви планували.

    В ідеалі варто очищати варильну панель відразу після того, як ви щось приготували, тоді вона надовго збереже свій первозданний вигляд.

    5. Наливати на варильну панель багато води під час збирання

    Це може призвести до короткого замикання та утворення іржі на конфорках. Краще взагалі не наливати рідину прямо на панель. Щоб усунути забруднення, змочіть губку і відіжміть зайву воду, а потім протирайте поверхню.

    6. Видаляти нагар ножем або лезом

    Не робіть цього ніколи, особливо якщо у вас скляна варильна панель. Гострі предмети подряпають поверхню. Для видалення великих частинок нагару краще використовувати силіконову чи пластикову лопатку.

    7. Застосовувати агресивні засоби для чищення

    М’які засоби, які вже є у вас вдома, часто ефективніше і безпечніше за спеціальні очищувачі для плит. Наприклад, звичайна харчова сода добре справляється з плямами та нагаром. Насипте її на брудну поверхню і потріть місце вологою ганчіркою. Якщо якась пляма не відтирається, капніть поверх соди трохи оцту і знову потріть. Потім зберіть залишки чистою вологою ганчіркою.

    8. Чистити плиту металевою щіткою або губкою

    Вони легко можуть пошкодити варильну поверхню та конфорки, так що для чищення зовсім не підходять. Використовуйте для прибирання плити м’яку ганчірку або губку.

    9. Ігнорувати ознаки витоку газу

    Запах газу сигналізує проблему з плитою. Звичайно, він трохи відчувається, коли конфорки запалені. Але якщо він надто інтенсивний або з’являється, коли конфорки вимкнені, негайно зверніться по допомогу. Перекрийте в будинку газ, відкрийте вікна та зателефонуйте до аварійної газової служби.

    10. Намагатися полагодити поломку самостійно

    Навіть якщо вам здається, що ви розумієте, в чому річ, краще залишити ремонт професіоналам. Можливо, вам вдасться розібрати частину плити, а зібрати її назад — ні. Або ви переплутаєте якусь дрібницю і ситуація стане лише гіршою. З газом та електрикою жартувати не варто.