10 ознак того, що ви ніколи не розбагатієте

1871

Розбагатіти може кожен, вважає Стів Сіболд – мільйонер, який “зробив себе сам”. Але не кожен користується цією можливістю. Independent зібрав 10 ознак того, що ви на хибному шляху, який не приведе до заможності.

Повідомляє Українська правда з посиланням на Independent

1. Ви тяжко працюєте, але не з розумом.

Ще в школі нам кажуть: напружена робота допоможе в житті. Але це лише “половина історії”, розповідає фінансовий консультат Рік Ельдман.

Якщо все, що ви робите в житті, дійсно робити важко, ви ніколи не розбагатієте“, – каже він.

Для забезпечення майбутнього багатства вам потрібно працювати з розумом.

Один зі способів – вкласти кошти у фондовий ринок. Так ваші гроші зароблять більше грошей. І для цього не потрібно багато коштів чи часу.

2. Ви забагато економите – і замало заробляєте.

Збільшуєте свої доходи, не лише заощадження.

Маси так сфокусовані на обрізанні купонів і скромному житті, що пропускають важливі можливості“, – стверджує Сіболд. – Якщо ви хочете почати думати як заможні люди, припиніть хвилюватись про нестачу грошей і зосередьтесь на тому, як заробити більше”.

Спільна риса мільйонерів: вони розвивають багато потоків доходу і застосовують розумні звички заощадження коштів.

3. Ви купуєте речі, які не можете собі дозволити.

Якщо ви живете багатше, ніж можете собі дозволити, ви не станете багатим.

Навіть якщо ви почнете заробляти більше чи отримаєте суттєве підвищення – не використовуйте це як виправдання для покращення способу життя.

Я не купував свій перший дорогий годинник і машину доти, доки мій бізнес та інвестиції не почали давати кілька стабільних потоків доходів, – каже мільйонер Грант Кардон. – Коли я став мільйонером, все ще продовжував їздити на Toyota Camry. Будьте відомими своєю трудовою етикою, а не дурницями, які купуєте“.

4. Ви задоволені стабільною зарплатою

Середньостатистична людина надає перевагу стабільному прибутку – щомісячній зарплаті чи погодинній оплаті.

Натомість заможні люди отримують кошти за результатами виконаної роботи і зазвичай працюють самостійно.

Це не означає, що в світі немає осіб, котрі отримують велику погодинну оплату. Просто для більшості це найповільніший і найбезпечніший шлях процвітання. Великі люди знають, що самозайнятість – найшвидший шлях до багатства“, – каже Сіболд.

За його словами, в той час як представники світового класу продовжують створювати бізнес, маси майже гарантують собі посереднє фінансове життя, залишаючись на роботі зі скромною зарплатою і підвищенням річної зарплати.

5. Ви досі не почали інвестувати.

Один з найефективніших способів заробити гроші –  інвестувати їх. Чим раніше, тим краще.

В середньому мільйонери інвестують 20% їхнього сімейного річного доходу“, – пише Раміт Сесі. – Їхня заможність не вимірюється кількістю зароблених за рік грошей, а тим, як вони їх заощаджують та інвестують”.

Для інвестування вам не обов’язково бути експертом, походити з багатої родини чи мати товстий гаманець. Почніть з маленьких інвестицій, і в довгостроковій перспективі побачите великі прибутки.

6. Ви йдете за чужими мріями, а не за своїми

Хочете бути багатими – любіть те, що робите. Ідіть за своєю пристрастю.

Занадто багато людей помиляються, йдучи за чужими мріями. Батьківськими, наприклад, каже Томас Корлі, який досліджував мільйонерів, які самі досягли багатства.

Коли ви йдете за чужими мріями і цілями, зрештою, станете нещасливими у вибраній професії, – додає він. – Ваша продуктивність це відображатиме. Ви зі всіх сил зароблятимете на життя, але не матимете необхідної для успіху пристрасті“.

7. Ви рідко виходите зі своєї зони комфорту

Якщо ви хочете стати заможним та успішним, то повинні звикнути до невизначеності чи дискомфорту.

Фізичний, психологічний та емоційний комфорт є основною ціллю мислення середнього класу, – каже Сіболд. – Мислителі світового класу рано дізнаються, що стати мільйонером не просто, а потреба у комфортні може бути руйнівною. Тому вони вчаться почуватись комфортно під час постійної невизначеності“.

До того ж, заможні люди помітили, що подолання страху і прийняття запланованих ризиків є ключовими елементами успіху.

8. Ви не маєте цілі, заради якої заощаджуєте гроші.

Хочете стати заможним? Процес буде легшим і приємнішим, якщо у вас є чітка мета ще до формування фінансового плану.

Хочете придбати будинок? Жити закордоном? Подорожувати щомісяця? Запишіть ці цілі.

Розбагатіти можна лише тоді, коли ви маєте чітку мету і бачення, каже Харв Екер, мільйонер, який заробив свої статки сам.

Причина номер один, через яку більшість людей не отримують того, чого хочуть: вони не знають, чого вони хочуть, – каже він. – Заможні люди абсолютно точно знають свої бажання“.

9. Ви спершу витрачаєте гроші, відкладаючи лише рештки.

Хочете стати багатим – заплатіть спочатку собі.

Коли людина заробила долар, вона платить його спершу комусь іншому, – каже мільйонер Давід Бах. – За оренду житла, телефон, податки, кредит і так далі“.

Мільйонер радить спершу зберігати частину грошей для себе. Наприклад, порахуйте, скільки коштує година вашого робочого дня. І заощаджуйте цю суму щодня, зробіть процес автоматичним..

10. Ви вірите, що розбагатіти вам не під силу.

Середньостатистична людина вірить, що бути багатим – привілей і нагорода лише щасливчиків. Правда в тому, що в капіталістичній країні ви маєте повне право стати багатим, якщо хочете створити велику цінність для інших“, – каже Сіболд.

Почніть запитувати себе: “Чому не я?, – додає він. – А потім почніть думати глобально. У багатих людей – високі очікування”.