Як залишатися зібраним: експерти дали поради для ефективної дистанційної роботи

183

Вже декілька років більшість українських компанії, у зв’язку з пандемією та війною, дають можливість працювати віддалено. Проте часто, коли люди довший час працюють з дому, вони відчують постійну виснаженість, зниження продуктивності та посилену тривожність.

Експерти популярного онлайн-ресурсу “Психологічна підтримка” розповіли, як ефективно організувати режим в умовах дистанційної роботи. Поради вони опублікували у телеграм-каналі.

Раніше, ще до запровадження карантинних обмежень, можливість працювати з дому здавалася мрією. Але на практиці, коли дистанційно доводиться працювати кілька місяців або років, люди помічають зворотний бік медалі“, – зазначають фахівці.

Як ефективно організувати роботу вдома?

  • Багатозадачність. Хаотичне поєднання побутових справ із роботою може призводити до підняття рівня стресу та втрати ефективності в усіх сферах життя одночасно. Намагайтеся дотримуватися розпорядку дня – чітко розділіть добу на ті години, коли ви займаєтеся побутом, професійними завданнями та особистим життям.
  • Дотримуйтеся ранкової рутини. Миття голови, чистий одяг – елементарні дії, які допоможуть підготуватися до початку робочого дня і почуватися зібраним.
  • Уникайте “подразників”, які відволікають і забирають ваш час. Соціальні мережі, сторонні телефонні розмови, постійні перекуси, бажання переставити диван, що виникло несподівано. Усі ці дрібниці забирають набагато більше енергії та часу, ніж здається.
  • Не забувайте про відпочинок. Незважаючи на віддалений формат роботи, у вас мають бути перерви. Як і в умовах роботи в офісі. Не забувайте про це і час від часу робіть короткий таймаут.