Причини болючих місячних: від норми до патології

12493

Сильний біль під час «критичних днів» може бути викликана розладами в роботі систем організму. В цілому, болі при місячних відчувають більше 70% жінок. Але інтенсивність болю у всіх різна: від невеликого дискомфорту до сильних болів в низу живота з непритомністю. Такий стан жіночого організму називається альгоменорея і може бути викликано рядом факторів.

У кого найчастіше виникає альгоменорея

Якщо жінка, яка ще не родила, відчуває біль і загальне нездужання в період місячних, то такий стан цілком допустимо і не вважається патологією. Про не нормальний перебіг «критичних днів» розкажуть такі супутні місячним стани, як запаморочення, сильна нудота аж до блювоти, непритомності, сильні болі в низу живота, які заважають ходити і жити повноцінним життям. Якщо з’явилися такі симптоми, то потрібно обов’язково звернутися до лікаря: даний стан може бути проявом гормональних, судинних, статевих або нервових порушень.

Первинна альгоменорея є нормою, якщо менструальний цикл у дівчини тільки почався і формується. Юні дівчата можуть відчувати сильні болі при місячних протягом 3-х років після початку першої менструації, поки весь цикл повністю не сформується. Частіше за інших сильні болі при місячних відчувають надто емоційні і легкозбудливі дівчата худорлявої статури. Емоційна нестабільність помножена на передменструальний синдром (ПМС) може в підсумку викликати сильні болі під час місячних.

Коли менструація проходить з сильним больовим синдромом у жінок, що вже народжували, або жінок у віці від 30 і старше, то мова йде про вторинну альгоменорею. За статистикою, сильні болі під час місячних переслідують кожну третю жінку дітородного віку. Такий стан значно погіршує якість життя, оскільки крім болю супроводжується рясними менструальними виділеннями.

Чому бувають болючі місячні

Причинами виникнення альгоменореї можуть бути наступні фактори:

  • гінекологічні захворювання інфекційного і запального характеру. Через них у жінки в органах малого таза можуть утворюватися спайкові процеси, запальний процес в матці сприяє утворенню поліпів, доброякісних і злоякісних пухлин, ендометріозу і т.д.
  • засоби контрацепції. При установці в порожнину матки внутрішньоматкової спіралі (ВМС) якийсь час можливі больові відчуття в період менструації. В цілому ж ВМС абсолютно безпечні: вибираючи такий метод контрацепції, жінка обговорює всі деталі використання з гінекологом. Якщо спіраль встановлена правильно, жінка здорова, але хворобливі місячні не дають жити нормальним життям, то можливо знадобиться комплексне обстеження для виявлення причини альгоменореї
  • часті аборти, хірургічне втручання в матку внаслідок операції або кесаревого розтину. Такі втручання призводять до звуження шийки матки і можуть сприяти хворобливим відчуттям під час місячних
  • стрес, неврози, фізична і нервова перевтома, недостатній режим сну і харчування. Ці здавалося б «банальні» речі можуть призвести до серйозних проблем з жіночим здоров’ям.

Що робити при болючих місячних

Однозначна відповідь – звернутися за консультацією до лікаря. Самолікуванням в цьому випадку можна тільки нашкодити, адже жінка не знає справжньої причини виникнення зайвої хворобливості. У більшості випадків нормалізація режиму праці, відпочинку та харчування в комплексі з правильно підібраними медикаментами допомагає зняти больовий синдром. Іноді болі при місячних викликаються особливостями жіночого організму (наприклад – загином матки) і спадковістю.

Якщо місячні супроводжуються сильними виділеннями зі згустками темної крові аж до кровотечі, то йти до лікаря потрібно терміново. Крім гінеколога, знадобиться консультація терапевта і ендокринолога, оскільки викликати болючі і рясні місячні можуть неполадки в ендокринній системі.
• не пропусти• магазин

• новини партнерів