У середньовічній Англії не було, мабуть, будівлі, з більш зловісною славою, ніж Тауер. Королівський палац і фортеця Її Величності, більш відомі, як Лондонський Тауер, цей історичний замок на березі річки Темзи в центрі Лондона, увійшов в історію не тільки як резиденція правителів Англії, але, здебільшого, як місце з поганою славою – саме тут протягом століть була головна, найстрашніша, в’язниця країни.
Підстава Тауера відноситься до часів Вільгельма Завойовника, який прагнув зміцнити рубежі своєї держави. У 1066 році була закладена чотирикутна споруда заввишки 30 метрів розмірами 32 х 36 метрів, пізніше замок був кілька разів розширено, особливо при Річарді Левове Серце, Генріха III і Едуарда I, коли в результаті проведених змін він придбав саме той вид, що має зараз – оборонної споруди, з потужними стінами і глибоким ровом (у 1845 році рів був засипаний).
Більше 9 століть існування фортеці не пройшли дарма – історія країни, як в кам’яному літописі, залишилася в стінах Тауера. Замок грав видну роль в житті Англії. У ньому в різний час і одночасно розміщувалися арсенал, казначейство, монетний двір, державна скарбниця, і навіть звіринець. Але все це втрачає своє значення перед тією недоброю славою, яку придбав Тауер, періодично виконуючи роль державної в’язниці. Самий похмурий період в житті фортеці – 16-17 століття, коли тут особливо збільшилося число ув’язнених. При цьому, страт в стінах Тауера насправді було проведено лише сім, дві з яких – страти королев, дружин сумнозвісного короля Генріха VIII. Решта з тих понад 1500 в’язнів фортеці, яким був винесений смертний вирок, зустріли свою останню годину на міських площах Лондона.
Незважаючи на настільки погану репутацію, а може, саме завдяки їй, сьогодні Тауер – одне з найпопулярніших туристичних місць Лондона. Древня будівля до цих пір вважається резиденцією королівської сім’ї, в її стінах зберігаються королівські скарби, в пам’ять про страчених тут на місці колишнього ешафота встановлена меморіальна дошка, а по галявинах гуляють чорні ворони – символ Тауера і знак того, що, як свідчить легенда, в королівстві все добре.