Найбільш середньовічне місто Угорщини

642

Напевно більшості знайоме хіба що озеро Балатон. Адже звичайний турист, купуючи авіаквиток на курорт, не замислюється про Угорщину. Що ж стосується міст, які представляють інтерес завдяки архітектурним та історичним пам’яткам, мало хто назве навіть самий відомий з них: Шопрон. Цей, без сумніву, красивий і тому популярний курорт розташований недалеко від кордону з Австрією і у відносній близькості від Альп.

Так, придбати авіаквиток в Шопрон не просто. Найближчі аеропорти: Братислава і Відень. Добиратися від Будапешта набагато довше. Врахуйте це при плануванні подорожі. В кінці минулого століття Шопрон був офіційно визнаний містом з багатою культурною спадщиною в Угорщині. Це не дивує, якщо взяти до уваги той факт, що поселення тут існувало ще до нашої ери, а засновниками Шопрона (тоді – Скарбантіі) вважаються римляни. У Середні століття Шопрон, названий так на честь першого угорського правителя, отримав статус королівського міста. Саме на цей час припав розквіт поселення, яке вже в шістнадцятому столітті було зруйновано турками. Надалі Шопрон втратив своє значення для історії; місто помітно постраждало в роки Другої Світової, а в повоєнні роки воно відоме головним чином завдяки так званому Європейському пікніку, який прискорив падіння Залізної завіси. В архітектурі міста химерним чином поєднуються споруди античності (римський форум), Середньовіччя (вежі й собори), колоритного вісімнадцятого століття (ті самі готичні споруди, які прославили Відень і Прагу). Зіграв свою роль і той факт, що місто фактично знаходиться в самому центрі Європи, а значить, не могло не увібрати в себе ознаки кожного періоду європейської історії. Про визначні пам’ятки Шопрона можна говорити довго. Символом міста вважається 60-метрова Пожежна вежа одинадцятого століття, в якій зараз знаходиться музей. У нижній частині башти знаходяться «Ворота вірності», прикрашені девізом «Civitas Fidelissima» (точніше громадяни). Хоча раніше вежа використовувалася за призначенням, тепер це свого роду оглядова площадка, з якої видно, наприклад, Центральну площу міста, на якій знаходиться найбільше пам’яток архітектури. Один з них – це домініканська церква тринадцятого століття, фасад якої виконаний в готичному стилі з елементами бароко. Також вона відома під назвою «Козина церква». Інші пам’ятки, зосереджені в основному біля Центральної площі, це «Дім Шторно», «Будинок генерала» (музей скульптур) і «Будинок Гамбринус». Також в центрі міста варто подивитися на «чумну колону» сімнадцятого століття.

Взагалі Шопрон можна назвати містом музеїв (або навіть містом-музеєм): на території міста знаходяться зокрема музей аптека, музей-пекарня, музей історії церков і безліч картинних галерей. У музеях знаходяться безліч оригіналів відомих картин. Тут є на що подивитись

Поблизу міста розташовується національний парк Ферте-Ханшаг на озері Ферте, мальовничі околиці якого не можуть не викликати захоплення. Взимку озеро замерзає і стає притулком для любителів ковзанярського спорту. Щороку Шопрон відвідують тисячі туристів з Європи, а саме місто вже давно вважається одним з найбільш благополучних в Угорщині. І вже точно одним з найкрасивіших курортів, який припаде до душі кожному, хто вирішить відвідати цей, можливо, останній оплот Середньовіччя в Європі.

Найбільш середньовічне місто Угорщини (1)

Найбільш середньовічне місто Угорщини (2)

Найбільш середньовічне місто Угорщини (3)

Найбільш середньовічне місто Угорщини (4)

Найбільш середньовічне місто Угорщини (5)

Найбільш середньовічне місто Угорщини (6)

Найбільш середньовічне місто Угорщини (7)

Найбільш середньовічне місто Угорщини (8)

Найбільш середньовічне місто Угорщини (9)


• не пропусти• новини партнерів