Визначні пам’ятки Варшави, які слід відвідати

2237

Якщо говорити про пам’ятки Варшави, то варто відразу зазначити, що під час Другої Світової війни весь історичний центр міста був практично повністю зруйнований. Тим не менш, була проведена повна реконструкція, і зараз це мало не єдиний відновлений центр міста, занесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО

Ця добірка є однією зі складових циклу про визначні пам’ятки Польщі , де також докладно розказано про інші міста країни. Ми ж переходимо до розповіді про Варшаву. Реконструкція та відновлення будівель була настільки вдалою, що її неможливо відрізнити від історичного центру – все зроблено в точній відповідності.

Всі цікаві для мандрівника місця у Варшаві розташовані дуже компактно, тому оглядати їх буде дуже зручно навіть пішки, так як розміри Старого міста цілком дозволяють це зробити. Огляд визначних пам’яток Варшави варто почати з Замкової площі, а точніше, з її центру, де знаходиться чудова колона Сигизмунда III. Цей пам’ятник був поставлений в 1644 році, а пізніше подарований Петру I, що планувався, перевезти його в Петербург, але так і не зумів зробити це через відсутність відповідного способу транспортування. Справжньою окрасою Варшавської площі є також Королівський замок і його розкішні ворота. Цю споруду так само було підірвано під час війни, зараз це точна копія замку.

Переходимо від центральної площі до інших визначних пам’яток, розташованих на Ринковій площі Варшави. Тут завжди дуже багато туристів, тому будьте готові до великого скупчення народу. Тим не менш, відвідати це місце обов’язково варто. Саме тут знаходиться символ міста – пам’ятник Сіренко, русалки, в руках якої меч і щит. Неподалік розташована фортеця Барбакан – укріплена споруда з масивними захисними баштами і мурами. Зверніть також увагу на пам’ятник Яну Кіліньскому, національному герою. Найкрасивішою і старовинною вулицею міста вважається Краківське Передмістя, де також багато архітектурних та історичних пам’яток, костьолів і пам’ятників. Виділяється палац Радзивіллів, в якому розташувалася Рада міністрів.

Далі розташувався палац Сташіца, від якого бере свій початок ще одна старовинна і красива варшавська вулиця – Нови Свят, пройшовши по якій можна також оглянути деякі популярні пам’ятки Варшави. Це і пам’ятник Миколі Копернику, і вулиця Алеї Уяздовський, з палацами-резиденціями. Відвідайте також варшавський Ботанічний сад, а Лазенки з його Бельведером, резиденцією президента Польщі. З костелів Варшави обов’язково варто відвідати костел Святого Яна в готичному стилі, де знаходяться гробниці знаменитих поляків, а в одній з його стін знаходиться серце великого Шопена. Це лише короткий опис найбільш відомих визначних пам’яток Варшави, проте навіть на їх огляд доведеться витратити чимало часу.

фортеця Барбакан

костел Святого Яна

Визначні пам'ятки Варшави (2)

Краківське передмістя

Замки Польщі

Замкова площа

Визначні пам'ятки Варшави (7)


• не пропусти• новини партнерів