Замок Мон-Сен-Мішель – один з найромантичніших замків старого світу

4944

Мон-Сен-Мішель – острів-фортеця, названа архітектурною перлиною християнства. Зачаровує контур веж острова став найвідомішим з усіх об’єктів Франції внесених до списку ЮНЕСКО.

Острів Мон-Сен-Мішель, що в перекладі з французької означає «гора Архангела Михаїла», знаходиться на узбережжі Нормандії (північний захід Франції, Бретань). Під час припливу острів майже повністю відрізаний від материка. Тільки вузький перешийок, побудований в 1880-і роки, зберігає зв’язок з узбережжям (до 2012 року планується завершення будівництва моста, який замінить дамбу і не буде перешкоджати поширенню приливних вод в затоці). При відвідуванні фортеці Мон-Сен-Мішель будьте обережні: вода прибуває швидко, “зі швидкістю скачущей коні”, як стверджував Віктор Гюго. Багато туристів потонули при спробі перетнути затоку.

Це місце надзвичайно романтичне. Що зовсім не дивно – Мон-Сен-Мішель, гора Архангела Михайла, – вже одним своїм виглядом розташовує до мрійливості. Кам’янистий острів, овіяний вітрами і легендами, з підноситься на ньому дивним, унікальним замком-аббаством – справжній скарб, дбайливо охороняється морем, пісками і милістю свого покровителя.

Місце це дійсно родом з легенд. І найперша з них свідчить, що походженням своїм острів зобов’язаний велетням, які зібралися одного разу потягти подалі пару-трійку каменів більше, та так і не зуміли їх далеко понести. От і кинули вони свою ношу тут, на південному заході протоки Ла-Манш французької провінції Нормандія.

Походження абатства же на цьому місці теж пояснює легенда, яка розповідає про те, як в 708 році до єпископа Обер явився у сні Архангел Михайло (один з найбільш шанованих святих, який охороняє ворота раю, і очолив, згідно Біблії, вирішальну битву Добра зі Злом) і наказав спорудити на скелі церква. Обер послухався святого лише з третього разу – після того, як розгніваний ігноруванням своїх прохань Михайло тицьнув своїм перстом в голову єпископу. Всім, хто сумнівається в правдивості легенди сьогодні пред’являється череп норовливого Обера з дуже непоганий вм’ятиною – слідом від руки Архангела …

Мон-Сен-Мішель багато в чому унікальний. Унікально його місце розташування – на кам’янистому острові, оточеному круглий рік то водою, то, внаслідок відливу, піском. Унікальна його планування – абатство будувалося протягом століть, і його споруди немов обліпили гору, на якій вони стоять. Змінювалися епохи і архітектурні стилі, замок горів і не раз руйнувався, був в облозі (найдовша тривала 30 років), але жодного разу при цьому не було взято, зустрічав і проводжав королів і кардиналів, навіть був в’язницею для державних злочинців – вся непроста історія Мон-Сен-Мішель, як в дзеркалі, відбилася в його будівлях.

Масивне, потужне спорудження насправді справляє враження легкості. Він ніби прагне в небеса, туди, де живе його покровитель, і його шпиль з фігуркою Архангела Михайла губиться в хмарах на 155-метровій висоті.

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (1)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (2)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (3)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (4)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (5)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (6)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (7)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (8)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (9)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (10)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (11)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (12)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (13)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (14)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (15)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (16)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (17)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (18)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (19)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (20)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (21)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (22)

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (23)• не пропусти