Лондонський Тауер

2094

У середньовічній Англії не було, мабуть, будівлі, з більш зловісною славою, ніж Тауер. Королівський палац і фортеця Її Величності, більш відомі, як Лондонський Тауер, цей історичний замок на березі річки Темзи в центрі Лондона, увійшов в історію не тільки як резиденція правителів Англії, але, здебільшого, як місце з поганою славою – саме тут протягом століть була головна, найстрашніша, в’язниця країни.

Підстава Тауера відноситься до часів Вільгельма Завойовника, який прагнув зміцнити рубежі своєї держави. У 1066 році була закладена чотирикутна споруда заввишки 30 метрів розмірами 32 х 36 метрів, пізніше замок був кілька разів розширено, особливо при Річарді Левове Серце, Генріха III і Едуарда I, коли в результаті проведених змін він придбав саме той вид, що має зараз – оборонної споруди, з потужними стінами і глибоким ровом (у 1845 році рів був засипаний).

Більше 9 століть існування фортеці не пройшли дарма – історія країни, як в кам’яному літописі, залишилася в стінах Тауера. Замок грав видну роль в житті Англії. У ньому в різний час і одночасно розміщувалися арсенал, казначейство, монетний двір, державна скарбниця, і навіть звіринець. Але все це втрачає своє значення перед тією недоброю славою, яку придбав Тауер, періодично виконуючи роль державної в’язниці. Самий похмурий період в житті фортеці – 16-17 століття, коли тут особливо збільшилося число ув’язнених. При цьому, страт в стінах Тауера насправді було проведено лише сім, дві з яких – страти королев, дружин сумнозвісного короля Генріха VIII. Решта з тих понад 1500 в’язнів фортеці, яким був винесений смертний вирок, зустріли свою останню годину на міських площах Лондона.

Незважаючи на настільки погану репутацію, а може, саме завдяки їй, сьогодні Тауер – одне з найпопулярніших туристичних місць Лондона. Древня будівля до цих пір вважається резиденцією королівської сім’ї, в її стінах зберігаються королівські скарби, в пам’ять про страчених тут на місці колишнього ешафота встановлена ​​меморіальна дошка, а по галявинах гуляють чорні ворони – символ Тауера і знак того, що, як свідчить легенда, в королівстві все добре.

Лондонський Тауер (1)

Лондонський Тауер (2)

Лондонський Тауер (3)

Лондонський Тауер (4)

Лондонський Тауер (5)

Лондонський Тауер (6)

Лондонський Тауер (7)

Лондонський Тауер (8)

Лондонський Тауер (9)

Лондонський Тауер (10)

Лондонський Тауер (11)

Лондонський Тауер (12)

Лондонський Тауер (13)