У столітті фантастичних відкриттів і високих технологій людям часто не вистачає простоти почуттів і щирості у стосунках. Дружба, самопожертва, любов – цього так мало в повсякденному житті, але з надлишком в казковому світі. Мабуть, одна з найсвітліших історій – написана понад півтора століття тому казка Г.К. Андерсена про Кая і Герду. Дивно, але в Австрії є місце, де кожен може опинитися буквально в гостях Сніжної королеви. Це – найбільша крижана печера Айсрізенвельт (The Eisriesenwelt), яка тягнеться більш ніж на 42 км.
З німецької мови назва печери перекладається, як «світ крижаних велетнів», вона розташовується в Верфене в 40 км від Зальцбурга. Більше 100 млн. років тому розпочався процес розмивання вапнякових гір, сьогодні туристи можуть спостерігати мальовничу печеру. Крижані брили на її стінах утворюються в результаті різниці температур: навесні всередину печери стікають струмочки, що утворилися при таненні снігу, і тут же замерзають, утворюючи химерні льодові картини!
Незважаючи на чималу протяжність печери, льодом покриті стіни лише вздовж першого кілометра, куди, власне, цілий рік приходять на екскурсію численні туристи. Взимку холодний вітер «з вулиці» сприяє обмерзанню вапнякових стін печери, а влітку вітер дме вже з печери, не даючи цій пишності розтанути!
Про Айсрізенвельт довго нічого не було відомо. Місцеві жителі говорили про неї з побоюванням, вважаючи, що вона є брамою до Пекла. Лише в 1879 році в печері вперше побував натураліст із Зальцбурга, Антон Поссельт. Пізніше розвідки австрійця продовжив його земляк, спелеолог Олександр фон Мерк. Після його експедиції в 1912 році інтерес до печери вже не згасав. У 1920 році були побудовані перші закриті кабіни для спуску дослідників в «крижане царство», а також прокладені перші туристичні маршрути. В даний час The Eisriesenwelt щорічно відвідує близько 200 000 мандрівників!