Крижана церква в німецькому містечку

339

Всі знають про іглу – житла ескімосів, створені з крижаних брил. А от у німецькому містечку Mitterfirmiansreut цієї зими з’явилася і церковця , зроблена також з льоду і снігу . Причому, це не перше подібне спорудження в цьому населеному пункті!

Кілька років тому ми на одному сайті робили підбірку споруд, створених з льоду і снігу . Переважно, це були готелі і художні об’єкти. А от у Німеччині нещодавно з’явилася крижана церква. Створена вона була в невеликому баварському містечку Mitterfirmiansreut в пам’ять про події сторічної давнини, коли в грудні 1911-го року цей населений пункт накрив сильний снігопад. Mitterfirmiansreut в цьому момент був відрізаний про інших міст і сіл, в тому числі, і від церкви, що напередодні Різдва здавалося чимось немислимим!

Тому мешканці згаданого містечка облаштували власну часову церква в одному з великих заметів, де і провели різдвяну месу. З тих пір подібне вони здійснювали вже кілька разів, один з яких випав на зиму 2011-2012 і присвячений сторіччю тих пам’ятних подій.

Крижана церква в Mitterfirmiansreut створена з більш ніж 1400 кубічних метрів льоду і снігу (лід використаний як жорсткого каркаса, сніг – зовнішнього декору). Її довжина становить 26 метрів, ширина – 11. До основного об’єму будівлі прибудована також дзвіниця.

Вхід до будинку виконаний у вигляді арки, перекритою практично прозорою крижаною стіною. Вона створена для імітації вітражів в звичайних церквах, через які в будинок проникає розсіяне світло. Ця незвичайна церква може прийняти одночасно до 200 осіб. В ній проходять церковні служіння, історичні лекції, музичні вистави, кінопокази і сімейні заходи.

Вартість створення цієї споруди становить 130 тисяч євро. Ці гроші зібрані як завдяки пожертвам самих мешканців Mitterfirmiansreut, так і багатьох інших людей, що живуть за межами цього баварського містечка, але шанобливо відносяться до його незвичайної традиції.

Крижана церква в німецькому містечку (1)

Крижана церква в німецькому містечку (2)

Крижана церква в німецькому містечку (3)

Крижана церква в німецькому містечку (4)

Крижана церква в німецькому містечку (5)

Крижана церква в німецькому містечку (6)