Каньйон річки Блайд, один з найбільших каньйонів світу, ПАР (фото)

1321

Каньйон річки Блайд – третій за величиною каньйон на планеті і найбільший з зелених річкових ущелин. На відміну від американського Великого каньйону, круті береги річки Блайд повністю покриті пишною субтропічною рослинністю.

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) знаходиться в провінції Мпумаланга, в ПАР і є однією з найпопулярніших серед туристів пам’яток країни.

Знайомство з каньйоном зазвичай починається у місця впадання її притоки Treur, саме тут потужні вири і водоспади буквально вибили в піщанику величезні циліндричні ями, які були названі «вибоїни удачі Бурка» (Bourkes ‘Luck Potholes). Таку назву вони отримали на честь старателя Тома Бурка, який зумів відшукати в даній місцевості великі родовища золота.

Ще одне незвичайне місце каньйону – Three Rondavels, величні скелі з піщанику круглої форми, які зовні схожі на традиційні хатини аборигенів з їх округлими дахами, через що й отримали таку назву.

Найбільш видовищне місце отримало говорить назва «Вікно Бога», воно відоме на весь світ завдяки фільму «Напевно, Боги зійшли з розуму». Головний герой цієї стрічки саме стоячи на цій точці вирішив, що побачив своїми очима «кінець світу».

Південноафриканський каньйон також відомий своєю різноманітною фауною, тут мешкає величезна кількість видів птахів, водяться крокодили, гіпопотами, антилопи та інші тварини. Сьогодні в каньйоні річки Блайт прокладені кілька туристичних стежок, обладнані оглядові майданчики в найбільш цікавих місцях. Тут краще провести кілька днів, щоб побачити всі найцікавіші куточки каньйону.

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (1)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (2)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (3)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (4)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (5)

клікніть по фото, щоб збільшити панораму
Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (6)

клікніть по фото, щоб збільшити панораму
Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (7)

Three Rondavels
Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (8)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (9)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (10)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (11)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (12)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (13)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (14)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (15)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (16)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (17)

Каньйон річки Блайд (Blyde River Canyon) (18)