Діючий маяк, розташований на березі іспанського міста Ла-Корунья, носить ім’я – Вежа Геркулеса. У цього історичного об’єкта, включеного з 2009 року до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, непроста історія.
Маяк був побудований ще римлянами в кінці 1-го сторіччя, архітектором проекту став Кай Сервій Лупо, про що свідчить напис MARTI AUG.SACR C.SEVIVS.
Маяк був побудований римлянами з метою полегшити працю мореплавців. Адже «берег біля краю землі» або «берег смерті», як називали його в той час, часто був місцем безлічі корабельних аварій. Досвідчені моряки намагалися обходити це місце стороною, вірячи в його прокляття.
У Середньовіччя Вежу Геркулеса перестали використовувати за призначенням і перетворили на оборонну споруду. Численні війни Іспанії проти Англії привели до зниження торгової активності і запустіння маяка.
Незважаючи на те, що Вежа Геркулеса в новий час занепала і була повністю перебудована, за наказом Карла III в 1788 році, Вежа, і ще кілька важливих об’єктів, серед яких парк культур, давньоримська будова і малюнки наскального живопису збереглися до наших днів.
Про древні маяки та їх колишню велич ми знаємо сьогодні тільки по згадках в древніх джерелах. А ось на маяк Вежа Геркулеса у нас є можливість споглядати і донині. Він вважається найдавнішим збереженим маяком у світі. Цей факт, безумовно, радує туристів, які неодмінно вирушають подивитися на цей величний пам’ятник архітектури!
Безліч легенд оточує маяк на березі іспанського містечка, одна з них пов’язана з його назвою. Згідно з легендою, Геракл, епічний грецький герой, бився з Геріоном і зміг перемогти його. За рішенням Геракла, на місці бою була побудована башта, в якій оселилися люди з Галатії.
Перша письмова згадка про іспанський маяк датується в 1086 році кодексом Бурго-де-Осма. У 1300 році вийшла середньовічна карта світу, на ній Вежа Геркулеса була зображена поряд з кінцевою точкою шляху Святого Якова.