Синя ріка Гренландії

780

Відвідування Гренландії в полярній експедиції є великою пригодою. Велика частина Гренландії покрита великим шаром льоду, відомим як “льодовий щит Гренландії”, який простягається в 2400 км від півночі на південь, з 1100 кілометрами в його найширшому пункті. Лід товщиною від 2 до 3 кілометрів служить доказом того, що цей льодовий щит починає танути, що викликає занепокоєння багатьох вчених і захисників навколишнього середовища.

У літній період лід тане, викликаючи невеликий потік струмків, які в підсумку зливаються в більші потоки, а в кінцевому рахунку стають ріками. Вода володіє дивовижним кольором темного аквамарина. Захоплюючий дух пейзаж білого льоду з блакитними річками, і невеликими чорними плямами, сформованими атмосферної сажею, не може не викликати захоплення. вузькі або широкі, вони течуть вигинами, немов чарівна річка на казковій Землі.

Льодовик Петермана – найбільший плаваючий льодовик в північній півкулі, розташованому в Північно-західній Гренландії. Три дослідника провели три місяці в Гренландії, досліджуючи ці льодовики і зміни через глобальне потепління. Вони виявили красиву річку, створену в результаті танення льодовика. Її назвали Синьої Рікою, завдяки своїй красі вона привернула велику кількість туристів з усього світу.

Але ця красива річка – також символ зникаючого світу і свого роду попередження нам усім. Згідно супутниковими даними, крига тане в Гренландії в чотири рази швидше, ніж десятиліття тому.

Синя ріка Гренландії (1)

Синя ріка Гренландії (2)

Синя ріка Гренландії (3)

Синя ріка Гренландії (4)

Синя ріка Гренландії (5)

Синя ріка Гренландії (6)• не пропусти