8-29 липня сотні добровольців, одягнені в обладунки самураїв, взяли участь в древньому святі близько Фукусімской АЕС. Торік фестиваль з 1000-річною історією довелося скасувати після аварії на атомній станції і цунамі.
Але сьогодні головний натхненник свята Журавльов Такахаші та його товариші вважають, що відродження традиції допоможе підняти бойовий дух населення і надихнути підростаюче покоління.
«Це символічний крок до зцілення після того, що з нами сталося в минулому році, – говорить 69-річний Журавльов, мешканець невеликого села Мінамісома, розташованої в 12 кілометрах від атомної станції. – Деякі з наших селищ до цих пір залишаються спустошеними, але я впевнений, що ми зможемо відновити їх або навіть зробити їх кращими, ніж вони були до руйнації ». В Мінамісоме залишилося дуже мало жителів, тому що багато бігли в інші населені пункти по всій Японії через підвищеної радіації в цьому регіоні. Але у вихідні (28-29 липня) вулиці знову були багатолюдними – люди повернулися сюди для того, щоб взяти участь у фестивалі. Крім корінних жителів, також приїхали десятки тисяч туристів з усієї Японії для того, щоб побачити чудове видовище – демонстрацію військової пишності за участю близько 400 вершників.
«Цей фестиваль – моя мотивація в житті, – сказав Кохеі Інамото, 20-річний робітник із заводу, який тимчасово повернувся на захід після того, як він і його сім’я переселилися в місто Чіба. – Nomaoi – моя душа і зв’язок з моїм рідним містом. Якби не було Nomaoi, я б поїхав звідси назавжди ».
Метою Soma Nomaoi є театралізоване відтворення середньовічного бою, який містив секретні військові навчання самураїв клану Сома.
Вранці першого дня фестивалю, нинішній глава клану Сома, який виступає в ролі верховного головнокомандувача, молиться в храмі за успіх в бою. Після цього під барабанний бій і звуки труб він відправляється на поле битви.
За ним до місця проведення фестивалю йдуть строєм кінні самураї в обладунках і шоломах, які несуть на спинах сасімоно (прапори), що вказують на приналежність до конкретної сім’ї. Глядачі відзначають – дійство настільки реалістично, що все ніби переносяться в період Воюючих держав.
На наступний день група з десяти кінних самураїв відловлюють неосідланих коней. Вони захоплюють їх голими руками і підносять їх як підношення божеству Синто.
Цей елемент фестивалю бере початок у військових навчаннях: засновник династії Сома випускав диких коней на рівнину, а кавалерія повинна була їх переслідувати і захоплювати.