Фестиваль самураїв Soma Nomaoi (Японія)

246

8-29 липня сотні добровольців, одягнені в обладунки самураїв, взяли участь в древньому святі близько Фукусімской АЕС. Торік фестиваль з 1000-річною історією довелося скасувати після аварії на атомній станції і цунамі.

Але сьогодні головний натхненник свята Журавльов Такахаші та його товариші вважають, що відродження традиції допоможе підняти бойовий дух населення і надихнути підростаюче покоління.

«Це символічний крок до зцілення після того, що з нами сталося в минулому році, – говорить 69-річний Журавльов, мешканець невеликого села Мінамісома, розташованої в 12 кілометрах від атомної станції. – Деякі з наших селищ до цих пір залишаються спустошеними, але я впевнений, що ми зможемо відновити їх або навіть зробити їх кращими, ніж вони були до руйнації ». В Мінамісоме залишилося дуже мало жителів, тому що багато бігли в інші населені пункти по всій Японії через підвищеної радіації в цьому регіоні. Але у вихідні (28-29 липня) вулиці знову були багатолюдними – люди повернулися сюди для того, щоб взяти участь у фестивалі. Крім корінних жителів, також приїхали десятки тисяч туристів з усієї Японії для того, щоб побачити чудове видовище – демонстрацію військової пишності за участю близько 400 вершників.

«Цей фестиваль – моя мотивація в житті, – сказав Кохеі Інамото, 20-річний робітник із заводу, який тимчасово повернувся на захід після того, як він і його сім’я переселилися в місто Чіба. – Nomaoi – моя душа і зв’язок з моїм рідним містом. Якби не було Nomaoi, я б поїхав звідси назавжди ».

Метою Soma Nomaoi є театралізоване відтворення середньовічного бою, який містив секретні військові навчання самураїв клану Сома.

Вранці першого дня фестивалю, нинішній глава клану Сома, який виступає в ролі верховного головнокомандувача, молиться в храмі за успіх в бою. Після цього під барабанний бій і звуки труб він відправляється на поле битви.

За ним до місця проведення фестивалю йдуть строєм кінні самураї в обладунках і шоломах, які несуть на спинах сасімоно (прапори), що вказують на приналежність до конкретної сім’ї. Глядачі відзначають – дійство настільки реалістично, що все ніби переносяться в період Воюючих держав.

На наступний день група з десяти кінних самураїв відловлюють неосідланих коней. Вони захоплюють їх голими руками і підносять їх як підношення божеству Синто.

Цей елемент фестивалю бере початок у військових навчаннях: засновник династії Сома випускав диких коней на рівнину, а кавалерія повинна була їх переслідувати і захоплювати.

Фестиваль самураїв Soma Nomaoi (Японія) (1)

Фестиваль самураїв Soma Nomaoi (Японія) (2)

Фестиваль самураїв Soma Nomaoi (Японія) (3)

Фестиваль самураїв Soma Nomaoi (Японія) (4)

Фестиваль самураїв Soma Nomaoi (Японія) (5)

Фестиваль самураїв Soma Nomaoi (Японія) (6)

Фестиваль самураїв Soma Nomaoi (Японія) (7)• не пропусти