Скільки коштує борщ в різних країнах? (інфографіка)

4705
21.jpg

Вартість борщу – важливий фактор комфорту для українців. Тому буде корисно дізнатися, скільки за нього доведеться заплатити в різних державах.

Видання BusinessViews порахувало вартість 3,5-літрової каструлі українського національного блюда в популярних для еміграції країнах. Для розрахунку брали середні ціни в мережі магазинів “Метро”, “Теско” і в онлайн-магазинах, рахували два варіанти: з м’ясом і без.

В Україні каструля борщу з м’ясом обійдеться в 68 гривень, без м’яса – 16 гривень (але з м’ясом смачніше).

В країні кохання – Франції – борщ однозначно дорогий

522 гривні з м’ясом і 217 без м’яса. Одного тільки буряка потрібно буде купити на 55 гривень. Французькі зарплати, звичайно, вищі за українські, але балувати себе борщем що в Парижі, що в Ліоні все одно дорого.

Британія дорожче Франції, але борщ там обійдеться дешевше

Британія – одна з найдорожчих країн ЄС. Але багато продуктів борщового набору там коштують дешевше. М’ясо британських корівок дешевше в 2 рази, ніж французьких, овочі в основному дешевше, але ось буряк вже дорожче. Добре, що в городі резиденції британських прем’єр-міністрів є грядки буряка. Якщо раптом будете в гостях у прем’єра, можна попросити приготувати улюблене блюдо.

У сусідніх Чехії, Словаччини та Польщі підготуйся викласти півтори сотні гривень за каструльку

Це, звичайно, дешевше, ніж в Західній Європі, але більше 100 гривень за апетитний і наваристий борщ реально напружують. В Україні їх можна було б витратити і на борщ, і на сало.

Хоча все це відносно. Борщ дорожче – так і зарплати більші.• не пропусти