Археологи представили віртуальний тур по дому лихваря з Помпей

463

Місто було зруйноване в 79 році нашої ери.

Археологи за допомогою тривимірного моделювання відтворили будинок багатого лихваря Луція Цецилія Юкунда, який жив у Помпеях незадовго до катастрофи, що зруйнувала місто. Результати роботи вчених були опубліковані в журналі Scires It, пише dt.ua.

Роботу над проектом археологи почали ще у 2000 році. Тоді дослідники збирали археологічні дані і фотографували обстановку, що збереглася. Через десять років дослідники провели лазерне сканування місцевості, яке дозволило отримати тривимірні моделі будинків. Зараз археологи створили першу віртуальну реконструкцію будинку банкіра, яку в майбутньому планують представити на спеціальній виставці. Для створення цифрової моделі її автори використовували не тільки дані про архітектуру та інтер’єр дослідженого будинку, але і про внутрішнє оздоблення інших житлових приміщень міста.

Катастрофа, яка зруйнувала Помпеї, сталася у серпні 79 року нашої ери. Тоді почалося виверження вулкана Везувій, яке тривало більше доби. Під багатометровим шаром попелу і каменів поховані люди і тварини, що намагалися врятуватися, а також житло городян з обстановкою, що повністю збереглася .

Розкопки почали систематично проводитися в Помпеях в середині XVIII століття. Завдяки їм вдалося виявити кілька багатих будинків, серед яких був будинок вільновідпущеника і лихваря Луція Цецилія Юкунда. У ньому збереглися настінні мозаїки, домашнє святилище (ларарій) з рельєфами і бюст самого банкіра, а також грошовий ящик, який був наповнений борговими розписками, надряпаними на 153 вощенних табличках.• новини партнерів